Skip to main content

Догляд за зубами під час вагітності

Лікувати зуби завжди трохи тривожно: чи буде боляче, чи безпечні препарати, чи правильно підібрані процедури. Лікувати зуби вагітної ще більш хвилююче, оскільки від цього залежить здоров'я не тільки мами, але й дитини. Давай розберемося, на яких етапах лікування зубів під час вагітності безпечно та як правильно доглядати за порожниною рота в очікуванні малюка.

Як вагітність впливає на стан порожнини рота?

pic_5_.png

Как беременность влияет на состояние полости рта

Зміна режиму харчування, нудота, токсикоз, гормональні стрибки - все це стрес для зубів і ясен. Гормони естроген і прогестерон роблять ясна особливо чутливими до нальоту, через що вони можуть запалитися - це так званий гінгівіт вагітних. В рідкісних випадках утворюються навіть невеликі пухлини, які відомі як фіброми (чи гранульоми) вагітних. Як правило, вони не є небезпечними і після народження дитини розсмоктуються самі собою.

Чому важливо доглядати за зубами і яснами під час вагітності?

Між передчасними пологами, низькою масою тіла дитини при народженні і гінгівітом існує певний взаємозв'язок. Бактерії з ясен можуть потрапити в кров, а через неї дістатися до матки. В таких випадках запускається хімічна реакція, яка веде до підвищення рівня простагландинів - активних речовин, здатних викликати передчасні перейми.

Як зберегти здоровими зуби і ясна у вагітних?

pic_2.png

Не квапся панікувати: є кілька простих заходів, які допоможуть тобі уникнути неприємностей. Найголовніше - як слід стежити за зубами, і особливо за лінією ясен. Важливо чистити зуби пастою з фтором як мінімум двічі в день, а найкраще після кожного прийому їжі. Не забувай щодня користуватися зубною ниткою. Здорове харчування, продукти з вітамінами С і B12 теж відіграють важливу роль. Май на увазі: чим менше нальоту, тим менша ймовірність запалення ясен і виникнення пухлин. Також не забувай, що професійна чистка нальоту в кабінеті стоматолога ефективно позбавляє від нальоту і цим запобігає гінгівіту.

Чому рекомендовано використовувати LISTERINE®?

Ополіскувач для порожнини рота LISTERINE® здатний запобігти утворенню нальоту, що сприяє зміцненню зубів. У його складі ефірні олії лікарських трав і рослин - тому він безпечний для вагітних. Ополіскувач зручно носити з собою і користуватися ним вдень, коли немає можливості почистити зуби і потрібно освіжити дихання чи позбутися неприємного присмаку. Якщо прополоскати рот перед сном, ти захистиш ясна від запалення, а зуби - від нальоту і карієсу.

Вагітність і зуби: навіщо йти до стоматолога?

pic_3.png

Нужно ли идти к стоматологу

До зубного лікаря краще звернутися, як тільки ти зрозумієш, що вагітна. Важливо записатися на плановий огляд до кінця першого триместру. Лікар оцінить стан зубів і складе програму лікування чи профілактики на місяці, що залишилися. Такий підхід дасть змогу вам зберегти здорові зуби і позбутися зайвих ризиків для себе і майбутньої дитини.

Лікування зубів під час вагітності

Всупереч розхожій думці, зуби під час вагітності лікувати можна.

Як правило, планові процедури дозволені упродовж всієї вагітності, але найкраще це робити з четвертого по шостий місяць. А ось рентгенівські знімки під час вагітності робити дуже небезпечно, тому якщо немає серйозної загрози для здоров'я, краще перенести їх на період після народження дитини.

Коли треба терміново бігти до лікаря?

Часто буває, що під час вагітності ти відкладаєш похід до фахівця, тому що не впевнена, чи можна тобі лікуватися. Це небезпечно: причин болю безліч, і про їх серйозність може робити висновки тільки стоматолог. Після встановлення діагнозу лікар запропонує тобі схему, за якою лікувати зуби можна саме вагітним жінкам. При гострому болі і в екстрених ситуаціях, коли треба видалити зуб, вживати заходів допустимо в будь-якому триместрі. Завдяки сучасним методикам тобі не доведеться терпіти біль: сьогодні вагітним лікують зуби з анестезією. Щоб бути повністю впевненою в її нешкідливості, обговори анестезію і лікарські засоби зі своїм гінекологом.