Skip to main content

Чи страждаєте ви ерозією зубної емалі?

Емаль – це найміцнішатканинав людському організмі. Однак навіть вона може потоншати, якщо вживати занадто багато продуктів і напоїв із високим вмістом кислот і не видаляти наліт за допомогою зубної щітки, нитки й ополіскувача LISTERINE®. Якщо ви помічаєте неприємні відчуття, кусаючи тверді сирі овочі, наприклад моркву, перевірте, чи немає у вас цих симптомів. Можливо, ваша емаль стоншується й уже не захищає зуби від тріщин,відколів.

ОЗНАКА № 1: виїмки на зубах

Якщо на ваших зубах з'явилися поглиблення, це ознака того, що почалася ерозія емалі.

ОЗНАКА № 2: жовтуваті зуби

Інший симптом ослаблення емалі – жовтуватий колір зубів. Він означає, що велика частина дентину (твердої, щільною кісткової тканини, формує тіло зуба під емаллю) оголилася (природний колір дентину – жовтуватий).

ОЗНАКА № 3: відколи на зубах

Якщо ви помічаєте крихітні тріщинки й відколи на зубах, це ще один сигнал того, що почалася ерозія емалі: зуби стають слабшими, їм усе важче справлятися зі своєю роботою без ушкоджень.

ОЗНАКА № 4: чутливість

Якщо зуби стають дедалі чутливішими, особливо до високих або низьких температур(це помітно під дією холодного повітря, напоївіз льодом чи гарячих чаю та кави), можливо, це ознака того, що емаль стоншується і зуби починають руйнуватися. Можливо, ви також відчуваєте різкий біль, коли їсте щось дуже солодке, – ослаблені зуби реагують на це миттєво.