Skip to main content

Як запобігти руйнуванню зубів?

Гарна новина в тому, що карієсу (порожнинам в зубах, що утворюються через руйнування емалі) можна запобігти. Дотримуйтесь цих порад, щоб уникнути карієсу.

Порада № 1: регулярно відвідуйте стоматолога.

Якщо ви хочете уникнути карієсу, то регулярно відвідуйте лікаря для інструментального чищення зубів. Професійне чищення порожнини рота, що проводиться раз на півроку, може допомогти зупинити розвиток карієсу на ранніх стадіях, ще до того, як з'являться порожнини. За необхідності ваш стоматолог може нанести фтор на проблемні місця, щоб запобігти руйнуванню зубів і появі карієсу.

Порада № 2: чистіть зуби пастою із фтором.

Виберіть зубну пасту із фтором: відомо, що цей компонент захищає зуби від руйнування і карієсу. Якщо вас турбує стан емалі ваших зубів, чистіть їх частіше, ніж рекомендовані 2 рази на день. Почніть чистити зуби після кожного прийому їжі, щоб видалити залишки цукру й крохмалю, які перетворюються на руйнуючі кислоти, і дати зубам додатковий захист від карієсу.

Порада № 3: використовуйте ополіскувач із фтором.

Ви також можете знайти ополіскувачі, наприклад Listerin® TOTALCARE або Listerin® EXPERT «Захист від карієсу», які містять фтор. Їх використання зміцнить ваші зуби й допоможе вам боротися з їх руйнуванням і з карієсом.

Порада № 4: скоротіть кількість перекусів.

Намагайтеся влаштовувати перекуси якомога рідше й обирайте для них їжу, яка зміцнює зуби та не шкодить їм. Будь-які продукти й напої, крім води, дозволяють бактеріям виробляти кислоти, які поступово руйнують зубну емаль. Скоротіть кількість кислоти, яка шкодить вашим зубам, зменшивши кількість перекусів до декількох разів на день. Якщо вас турбує міцність ваших зубів і здоров'яясен, намагайтеся чистити зуби й полоскати рот антибактеріальним ополіскувачем LISTERINE® регулярно – два рази на день після чищення зубів. Якщо з якихось причин це неможливо, постарайтеся хоча б прополоскати рот водою.