Skip to main content

7 шкідливих для зубів продуктів і напоїв

Основною причиною карієсу, тобто фактично появи порожнин у зубах, є органічні кислоти, які накопичуються на поверхні зубів і поступово руйнують емаль. Будь-яка їжа, особливо солодощі та продукти, багаті крохмалем, містить цукор, який перетворюється в порожнині рота на агресивні кислоти, що руйнують зуби й ослабляють емаль. Для того щоб ваші зуби залишалися міцними, уникайте споживання продуктів, що містять багато вуглеводів, або, якщо немає можливості втриматися, відновіть гігієну порожнини рота за допомогою ополіскувача LISTERINE®, який сприяє зменшенню зубного нальоту, та / або зубної щітки.

№ 1. Льодяники

Як ви, напевно, здогадувалися, тверді льодяники, які потрібно довго розсмоктувати або розколювати зубами на шматочки, сильно шкодять емалі й ставлять під загрозу здоров'я вашої ротової порожнини. У льодяниках багато цукру, який пристає до зубів і дуже довго не розчиняється, чим шкодить яснам і зубам.

№ 2. Напої з надлишком кислот

Соки, спортивні йусі газовані напої (у тому числі дієтичні) насичені цукром і кислотами. Зуби цьому зовсім не зрадіють. Якщо проста вода вам набридла, шукайте напої без додавання цукру чи спробуйте додати шматочки овочів або фруктів, наприклад кавуна або огірка, до води. Такий напій добре освіжає та менше шкодить зубам. Також можна розвести сік водою, щоб зуби менше постраждали.

№ 3. Торти й тістечка

Ці ласощі з великим вмістом цукру не дуже корисні для зубів. Липкі солодощі шкодять зубам найбільше. Навіть сухофрукти можуть зіпсувати зубну емаль. Торти й тістечка легко пристають до зубів, застряють між зубами та яснами й насилу вимиваються, що дозволяє цукру руйнувати емаль. Обмежуйте себе в солодкому. Якщо ви все ж вирішили себе побалувати, то намагайтеся правильно чистити зуби й використовувати ополіскувач LISTERINE® два рази на день, щоб зменшити шкоду від цукру.

№ 4. Паста

Багаті крохмалем страви – паста, рис і навіть картопля – шкідливі для зубів, тому що вони містять цукор, який перетворюється на руйнуючі зубну емаль кислоти.

№ 5. Лід

Якщо гризти лід та іншу тверду їжу, емаль на зубах може потріскатися, шкідливі бактерії потраплять у тріщини, внаслідок чого поступово розвинеться карієс. Слід також уникати інших шкідливих звичок, таких як відкривати зубами пляшки або пакети чіпсів.

№ 6. Тверді горіхи

Горіхи можуть не тільки привести до появи тріщин у емалі, але й пошкодити зубні імплантати, вставні щелепи йбрекети. Якщо горіхи дуже тверді, намагайтеся їсти їх маленькими шматочками або ж спробуйте замінити їх горіховим маслом.

№ 7. Газовані напої

Занадто велика кількість таких солодких напоїв, як газована вода й спортивні напої, може пошкодити зуби. Дієтичні та солодкі газовані напої руйнують зубну емаль так само сильно, як акумуляторна кислота!