Skip to main content

5 продуктів для міцних і здорових зубів

Зубна емаль – це найтвердіша тканина людського тіла. Почніть споживати перелічені нижче продукти й допоможіть емалі зубів залишатися міцною.

№ 1. Сир

Молочні продукти, і сир у тому числі, багаті на кальцій, що робить зуби такістки міцнішими. У сирі, молоці та інших молочних продуктах міститься також білок казеїн, який зміцнює та відновлює емаль. Однак не всі молочні продукти багаті кальцієм, тому обов'язково перевіряйте етикетки, щоб дізнатися, який відсоток від рекомендованої денної норми кальцію ви отримаєте, споживши цей продукт.

№ 2. Зелені листові овочі

Шпинат та інші зелені листові овочі багаті клітковиною, що дуже корисно для зубів: такі продукти доводиться довго пережовувати. При цьому виробляється слина, яка очищає та омиває зуби, нейтралізуючи кислоти. Не любите траву? Тарілка багатою клітковиною квасолі дасть такий само ефект.

№ 3. Лосось

У цій жирній рибі міститься велика кількість кислот омега-3. Крім того, вона є маловідомим, але хорошим джерелом вітаміну D, який допомагає тілу поглинати кальцій, завдяки чому цей мінерал захистить і зміцнить ваші зуби.

№ 4. Зелений чай

Корисні якості цього цілющого напою підтверджені результатами безлічі досліджень. У зеленому чаї містяться потужні антиоксиданти, які не тільки допомагають боротися з бактеріями та хворобами, але й захищають зуби, запобігаючи утворенню на них зубного нальоту. У чаї також міститься фтор, який відвертає появу карієсу та зміцнює емаль. Якщо зелений чай для вас занадто гіркий, то пийте слабкий чорний чай, він теж захистить ваші зуби та ясна.

№ 5. Морквяні палички

Сира морква, а також інші сирі овочі й фрукти, які необхідно довго пережовувати (яблука, груші та огірки), допоможуть зміцнити ваші зуби. У процесі пережовування очищаються зуби та ясна.