Skip to main content

4 способи навчити дітей користуватися ополіскувачем

Стоматологи зазвичай рекомендують, щоб батьки чистили зуби дітям, поки їм не виповниться 6 років. Тоді час починати вчити дитину користуватися зубною щіткою, зубною ниткою йополіскувачем (і пояснювати, чому це потрібно робити), щоб уникнути появи карієсу та болісних візитів до стоматолога. Ось декілька простих рекомендацій щодо того, як мотивувати дітей.

Рекомендація № 1. Придбайте красиву, смішну щітку й ополіскувач із приємним для дітей смаком.

Дозвольте дитині самій вибрати в магазині щітку, зубну пасту йополіскувач. Зараз існує безліч дитячих зубних щіток яскравих кольорів із зображеннями улюблених героїв мультфільмів.

Рекомендація № 2. Заспівайте пісеньку.

Зіграйте у веселу гру: ви заспіваєте будь-яку пісню, яку оберуть ваші діти, поки вони будуть чистити зуби, полоскати рот і використовувати зубну нитку. Єдиний підступ у тому, що робити це доведеться постійно. Якщо вийде, нехай діти підспівують вам, коли в роті повнобулькаючої пасти (це їх напевно розвеселить). Якщо ваша дитина любить спорт, то замість пісні використовуйте таймер, влаштуйте змагання: чи вийде в дитини чистити зуби й полоскати рот доти, поки таймер не спрацює?

Рекомендація № 3. Ігри з календарем.

Підготуйте спокусливий приз. Влаштуйте конкурс: чим більше днів підряд дитина чистить зуби, тим кращий приз вона отримає. Через 2 тижні чищення зубів і використання ополіскувача подаруйте дитині іграшку, про яку вона давно мріяла. Повісьте у ванній календар на висоті росту вашої дитини, нехай вона клеїть золоті зірочки за кожен день, коли вона вранці й увечері чистила зуби й полоскала рот ополіскувачем.

Рекомендація № 4. Розкажіть казку про зубчик.

Поясніть, чому важливо чистити зуби. Розкажіть дитині про «цукрові мікроби», які можуть наробити дірок у зубах, якщо недостатньо ретельно їх чистити й полоскати. Включіть до вашої казки забавних персонажів – принцесу-фею, яка виглядає, як блискучий зубчик, і злобного пана Бактерію. Після того як ви декілька разів розповісте дитині цю казку, час від часу просіть її переказувати почуте. Ставтезапитання про персонажів, запитуйте, якими голосами вони говорять, нехай дитина додасть звукових ефектів.