Skip to main content

Як працюють процедури і засоби для відбілювання зубів

У цілому відбілювання зубів – це їх освітлення. Використовувані під час процедур відбілювання хімічні сполуки проникають глибоко в емаль і запускають хімічну реакцію. Вона руйнує з'єднання, які відповідають за потемніння зубів. Ця реакція називається «окислення».

У засобах і процедурах для відбілювання найчастіше використовуються дві світлі хімічні сполуки – пероксид карбаміду і пероксид водню.

Професійне відбілювання зубів у стоматолога

Перевага відбілювання зубів у стоматолога в тому, що лікар ретельно очищає і оглядає ваш рот перед процедурою. Для відбілювання стоматологи зазвичай використовують пероксид карбаміду і пероксид водню. Деякі стоматологи після нанесення гелю яскравим світлом стимулюють хімічну реакцію відбілювання, хоча ефективність такого способу багатьма ставиться під питання. У ході процедури стоматолог зазвичай наносить гель з пероксидом, потім видаляє його і наносить повторно декілька разів. У результаті професійного відбілювання можна освітлити зуби на 4–6 тонів. Ще одна перевага відбілювання у стоматолога в тому, що ваші ясна і рот надійно захищені в ході процедури. Хоча такий вид відбілювання дорогий, він дає тривалий ефект.

Відбілювання на дому за допомогою виготовлених стоматологом кап

До списку засобів для відбілювання на дому також входять гелі. 20% з них містять пероксид карбаміду в поєднанні з іншими інгредієнтами, в тому числі смаковими добавками, водою і гліцерином. Стоматолог зробить зліпок вашого рота і на його основі виготовить індивідуальні капи. Він забезпечить вас спеціальним гелем, який слід наносити на зуби, і повідомить, що капи з гелем слід одягати щодня на кілька годин протягом одного або двох тижнів.

Відбілювання за допомогою безрецептурних препаратів

Якщо ви вирішили відбілювати зуби вдома, буде краще, якщо ви спочатку звернетеся до стоматолога для перевірки стану ротової порожнини. Лікар повинен виявити і вилікувати всі проблемні місця, перш ніж ви скористаєтеся відбілюючим засобом. Як уже було сказано, більшість засобів для відбілювання вдома, як і професійні засоби, створені на основі пероксиду карбаміду або пероксиду водню. Ці хімічні сполуки можуть входити до складу гелів, жувальної гумки, смужок, ополіскувачів для рота або зубних паст. Безрецептурні засоби для відбілювання зубів є дешевшою і більш зручною альтернативою професійним процедур.

Чи безпечно відбілювати зуби?

Як показують результати досліджень, відбілювання зубів зарекомендувало себе як безпечна і ефективна процедура для більшості людей. Зокрема не було виявлено випадків пошкодження емалі, твердої зовнішньої оболонки зуба, гелями для відбілювання з 10% пероксидом карбаміду (що відповідає 3,6% водню пероксиду водню).

Кому не слід відбілювати зуби

Відбілювання зубів підходить не всім. Якщо у вас проблемні ясна (занадто чутливі, легко дратуються і запалюються), білі плями на зубах або карієс, то вам слід проконсультуватися зі стоматологом. Крім того, якщо після застосування відбілюючих продуктів ваші зуби стають більш чутливими, нехай стоматолог огляне їх.