Skip to main content

6 продуктів, які призводять до утворення плям на зубах

З кожним траплялося подібне. Ми їмо щось темно-фіолетове, а коли дивимося в дзеркало, помічаємо, що язик став чорним, а зуби покриті кольоровим нальотом. Ось список продуктів і напоїв, які впливають на колір зубів. Постарайтеся полоскати рот і чистити зуби щоразу після їх вживання. Якщо ви з якоїсь причини не можете почистити зуби, то хоча б прополощіть рот водою.

ЗАБРУДНЮВАЧ ЗУБІВ № 1: помаранчеве морозиво

А також фіолетове, червоне та синє. Пофарбований штучними барвниками фруктовий лід і подібні йому продукти можуть залишити плями на зубах. Запам'ятайте: якщо щось фарбує язик, то цей продукт пофарбує і зуби, але менш помітно.

ЗАБРУДНЮВАЧ ЗУБІВ № 2: темні ягоди

Всі ягоди, від чорниці до малини та журавлини, можуть залишити плями на зубах. Це не означає, що потрібно відмовитися від цих корисних і багатих антиоксидантами ягід. Просто треба полоскати рот водою після того, як ви їх з'їсте.

ЗАБРУДНЮВАЧ ЗУБІВ № 3: вино

Так, загальновідомо, що від червоного вина зуби темніють. Але чи знали ви, що біле вино через вміст танінів теж може змінити колір зубів? Щоб не нашкодити емалі зубів, не пийте вино за 30 хвилин до вечірнього чищення зубів.

ЗАБРУДНЮВАЧ ЗУБІВ № 4: кетчуп

Цей соус, приправлений такими сильними спеціями, як каррі, зіра і куркума, може поступово призвести до утворення плям на зубах. Намагайтеся полоскати рот і чистити зуби після вживання кетчупу.

ЗАБРУДНЮВАЧ ЗУБІВ № 5: кава

Не потрібно відмовлятися від звички пити каву тільки тому, що від неї темніють зуби, – просто спробуйте додати до кави лід і використовувати соломинку.

ЗАБРУДНЮВАЧ ЗУБІВ № 6: газовані напої

Газована вода, і та, що містить, і та, що не містить цукор, з часом призводить до потемніння зубів і змінює відтінок вашої посмішки. Газована вода – ворог вашого рота, її слід уникати.