Skip to main content

6 основних причин жовтого кольору ваших зубів

Ви коли-небудь дивилися в дзеркало, задаючись питанням, чому ваші зуби пожовтіли? Багато хто скаже «так». Оскільки зуби жовтіють поступово, цей процес може деякий час залишатися непоміченим. На щастя, жовтіючі зуби не є ознакою серйозного захворювання. Звичайно, втрата чарівної білосніжної посмішки може вас засмутити і підірвати вашу впевненість у собі, однак ви можете повернути своїм зубам білий колір. Перш за все, дізнайтеся, які фактори викликають пожовтіння зубів, як ви можете їх уникнути або обмежити їх вплив на вашу посмішку.

ПРИЧИНА № 1. Ви старієте

Пожовтіння зубів – природна частина процесу старіння. Це відбувається тому, що зубна емаль з часом стоншується, – ваші зуби все-таки працюють кожен день.

ПРИЧИНА № 2. Ви курите

Тютюнові вироби, від цигарок до люлькового тютюну, призводять до утворення плям на зубах. Якщо ви курите, то природно, що ваші зуби з часом потемніють.

ПРИЧИНА № 3. Ви недостатньо ретельно дотримуєтеся гігієни ротової порожнини

Якщо ви нерегулярно чистите зуби, не використовуєте зубну нитку і ополіскувач, на зубах накопичується наліт і утворюється зубний камінь, що прискорює потемніння зубів.

ПРИЧИНА № 4. Ви приймаєте ліки

Деякі лікарські препарати, наприклад, антибіотики, можуть викликати потемніння зубів у дітей молодше 8 років. Деякі антигістамінні засоби, антигіпертензивні засоби і нейролептики також можуть призвести до утворення плям на зубах. Обговоріть з вашим лікарем побічні ефекти препаратів, які ви зараз приймаєте або збираєтеся приймати в майбутньому.

ПРИЧИНА № 5. Ви хворі

Менш поширені причини зміни кольору зубів – захворювання, що впливають на емаль, або особливі види лікування (хіміотерапія та/або променева терапія), які застосовуються для лікування раку.

ПРИЧИНА № 6. Жовтий колір обумовлений генетично

Також може бути, що ви просто успадкували більш жовту емаль, ніж у людей з відмітними від вас генами.

У будь-якому випадку, щоб зробити вашу посмішку більш білосніжною, ви можете використовувати LISTERINE® Expert Експертне Відбілювання.