Skip to main content

Запах з рота

Несвіже дихання - причина дискомфорту оточуючих та появи комплексів у людини, яка страждає від поганого запаху з рота. Через що дихання стає неприємним? Як можна позбутися його в домашніх умовах? Ці питання виникають у багатьох людей, які страждають галітозом, - цим терміном фахівці називають смердюче (несвіже) дихання.

zapah-2-min.jpg

огонь изо рта неприятный запах

Спочатку з'ясуй причини поганого запаху з рота

Не поспішай кидатися на пошуки чудодійних методів лікування, які б швидко усунули цю неприємну проблему. Спочатку з'ясуй причини поганого запаху з рота, зведи можливі причини до мінімуму. А краще - відвідай грамотного і кваліфікованого стоматолога. Сучасні стоматологічні кабінети оснащені обладнанням, що дає змогу з легкістю діагностувати галітоз і виявити причини цієї недуги.

Як визначити у себе галітоз?

myata_na_yazike.jpg

Профилактика несвежего дыхания

Багато людей навіть не здогадуються про те, що їхнє дихання смердюче, тому що не відчувають його. Якщо ти підозрюєш, що у тебе несвіжий запах з рота, то можна попросити близьку людину відверто відповісти, чи відчуває вона неприємний запах при спілкуванні. Якщо ти соромишся це зробити, можна звернутися до стоматолога і пройти обстеження чи спробувати виявити ознаки галітозу самостійно.

Врахуй, що в домашніх умовах намагатися виявити несвіже дихання краще в середині чи наприкінці дня. Багато зубних паст чи жувальних гумок маскують поганий запах, тому тест краще проводити через 3-5 годин після їх використання.

 • Подихай в злегка зігнуту долоню і піднеси її до носа. Відчуваєш несвіже дихання? Значить, настав час починати проводити лікування запаху з рота.
 • Візьми зубну нитку, встав її між зубами в міжзубний проміжок, злегка потягни назад і вперед. Якщо після цього вона має поганий запах, значить, проблема несвіжого дихання існує, а зовсім не надумана.
 • Також можна скористатися ватним диском: протри ним язик, внутрішню поверхню щік. Зроби це легко, без натиску. Якщо на диску залишиться неприємний запах, треба приступати до лікування галітозу.

Через що може з'явитися несвіже дихання?

luk_chesnok.png

Питание как причина возникновения запаха изо рта

Існує низка причин неприємного запаху з рота (галітозу):

 • використання неякісних засобів гігієни. Зубна щітка повинна бути максимально маневреною, мати середню жорсткість і рухливу голівку, яка здатна проникати у важкодоступні місця;
 • нерегулярне чищення зубів. Доглядати за порожниною рота потрібно не рідше 2 разів на день, адже карієсогенні бактерії постійно виробляють смердючий сірководень, що і стає причиною появи несвіжого дихання;
 • куріння. Запах з рота у курців виникає на тлі тривалого куріння і хронічних хвороб зубів;
 • карієс. Застряглі в каріозних порожнинах фрагменти їжі, що перегнила, підсилюють прояви несвіжого дихання;
 • деякі захворювання. Часто сморід з'являється внаслідок хвороб органів травлення (наприклад, гастриту);
 • неправильний раціон. Вживання великої кількості фастфуду і продуктів, багатих простими вуглеводами, газованих напоїв може стати причиною несвіжого дихання;
 • інші причини.

Хто перебуває в групі ризику?

У групі ризику розвитку галітозу також перебувають люди, які мають:

 1. ендокринні розлади;
 2. надлишкову масу тіла;
 3. гормональні порушення;
 4. проблеми функціонування слинних залоз;
 5. схильність до газоутворення (метеоризм);
 6. імунодефіцитні розлади;
 7. запально-інфекційні процеси в порожнині рота;
 8. порушення мікрофлори кишечника.

Як пройти обстеження на галітоз?

Іноді складно дізнатися, чим спричинений запах з рота, не використовуючи методи інструментальної і лабораторної діагностики. Тому, якщо ти страждаєш галітозом, симптоми якого не зменшуються на тлі посилення гігієнічних заходів, варто пройти комплексне обстеження, відвідати гастроентеролога, дієтолога, стоматолога-гігієніста, здати аналізи крові і сечі.

В кабінеті стоматолога ти можеш пройти діагностику повітря, що видихається, і оцінити ступінь розвитку галітозу. Спеціаліст точно визначить, чи є у тебе це захворювання або ти страждаєш галітофобією. Повітря, що видихається через ніс, має запах, який виходить від піднебінних мигдалин і порожнини носа. В ньому немає запаху, що виходить з порожнини рота. Іноді неприємним є саме носове дихання (при гаймориті, аденоїдах, поліпах). Тому для визначення точної локалізації джерела смороду фахівець буде оцінювати окремо носове, легеневе і ротове повітря.

Усунення неприємного запаху з рота

Позбудься запаху з рота (галітозу), помінявши свій підхід до харчування і щоденної гігієни:

Користуйся якісними зубними пастами і гелями відомих виробників, які дають змогу ефективно прибрати мікробний наліт, сприяють профілактиці карієсу, а також усуненню запаху з рота.

Використовуй ультразвукові зубні щітки, тому що їх щетинки вичищають залишки їжі навіть з важкодоступних місць.

Використовуй флос для очищення міжзубних проміжків від шматочків їжі, якими і харчуються бактерії, що створюють у роті несвіжий запах.

Проводь регулярну процедуру полоскання рота. Користуйся ополіскувачами, наприклад, LISTERINE®. До їх складу входить комплекс ефірних олій, які можуть прибрати неприємний запах з рота, впливаючи безпосередньо на причину його появи - патогенні мікроорганізми. Компоненти у складі LISTERINE® знижують утворення мікробного нальоту на поверхні зубів, знищують до 99,9% бактерій 1, які спричиняють галітоз, а також хвороби ясен і зубів. При правильному застосуванні ополіскувачі LISTERINE® дають змогу позбутися поганого запаху на 24 години!

Продукти харчування. В багатьох випадках допомогти зменшити неприємний запах здатні деякі продукти, такі як яблука, морква, броколі, шпинат, брюссельська капуста та інші овочі. Корисні рекомендації при галітозі

Корисні рекомендації при лікуванні галітозу

Дотримуючись наших нескладних рекомендацій, ти зможеш тією чи іншою мірою подолати проблему запаху з рота.

Як бачиш, причини несвіжого дихання різноманітні. Часом буває важко визначити, чому неприємний запах з рота виникає у людей, які регулярно відвідують стоматолога, ведуть правильний спосіб життя і ретельно доглядають за зубами. В кожному конкретному випадку необхідна індивідуальна діагностика і грамотне лікування.

1In vitro studies using model of oral biofilms have shown that LISTERINE® can reduce the viability of plaque biofilm by up to 99 % compared to a water control. Reduces up to 99 % of plaque (or plaque forming) bacteria in lab tests. Internal reports for studies by Minoli G., October 3, 2008 (mixed species biofilm flow through assay performed from Sept. 30, 2008 through Oct. 3, 2008) and by Ilg D et al, Febriary 20, 2009 (mixed species biofilm flow through assay performed from February 16, 2009 to February 20, 2009).