Skip to main content

Ранковий подих

utrennee_dyhanie_.jpg

Що спричиняє неприємний запах з рота вранці, що допоможе позбутися несвіжого подиху або запобігти його появі

Коли ми говоримо про ранковий подих, то найчастіше маємо на увазі неприємний запах з рота, який виникає після сну. З цим регулярно стикається різною мірою більшість людей. Багато пар, які проводять ніч в одному ліжку, хотіли б насолодитися поцілунками та обіймами в ранкові години, не відчуваючи сорому через неприємний запах з рота. Та хоча багато хто з нас вважає, що це невід'ємна частина повсякденного життя, позбутися якої неможливо, це не зовсім так. Існує кілька простих дій, які можуть допомогти істотно знизити інтенсивність запаху з рота або навіть позбутися його зовсім, даруючи свіжість твоєму подиху щоранку!

Що є причиною несвіжого подиху вранці

prichiny_utrennego_zapaha_izo_rta_.jpg

Коли ми спимо, більшість процесів, що відбуваються в нашому тілі, призупиняється або сповільнюється, в тому числі й робота залоз, які виробляють слину. Вона є дуже важливим фактором у боротьбі з неприємним запахом з рота. Висока концентрація кисню у слині вбиває анаеробні бактерії. Вона також допомагає зруйнувати часточки їжі й видалити їх з ротової порожнини при ковтанні. Під час сну знижується обсяг слини, що виробляється, а це значить, що вона менше омиває ротову порожнину і насичує її киснем.

Як позбутися несвіжого подиху

Усунути неприємний запах з рота вранці нескладно. Просто випий води, поснідай, а потім скористайся зубною ниткою, почисти зуби, як зазвичай, і прополощи рот твоїм улюбленим ополіскувачем. Але ж багато хто з нас хотіли б, щоб неприємний запах не завдавав незручностей вже у момент пробудження. Домогтися такого ефекту допоможуть кілька простих правил, яких варто дотримуватися регулярно.

Профілактика

Щоб уникнути появи несвіжого подиху зранку, необхідно переконатися, що твоя ротова порожнина ретельно очищена від усіх залишків їжі перед сном. Часточки їжі - сприятливе середовище для розмноження бактерій. Неприємний запах з рота - це леткі сполуки сірки, які є результатом анаеробного дихання бактерій. Тому необхідно створити для них несприятливе середовище. Бактерії, які спричиняють неприємний запах з рота, у кислому середовищі почуваються найбільш комфортно, а ось лужне середовище перешкоджає їх росту.

Саме ці два основних правила допоможуть запобігти появі неприємного запаху з рота: ретельне видалення залишків їжі і створення для бактерій несприятливого середовища.

Використовуй зубочистки, щітки, очисники язика і ополіскувачі для порожнини рота

Зрозуміло, ці засоби нам давно відомі. Використання зубної щітки, нитки і очищення язика - головні чинники у боротьбі із залишками їжі в порожнині рота. Не квапся, ретельно виконуй всі процедури. Якщо у тебе постійно не вистачає часу, щоб добре почистити порожнину рота перед сном, не дивно, що запах з рота турбує тебе щоранку.

Подбай про зволоження порожнини рота

Сухість у роті стимулює зростання бактерій, які викликають несвіжий подих, тому необхідно подбати про зволоження порожнини рота під час сну. Ось кілька способів, які допоможуть збільшити кількість слини в роті.

Намагайся не дихати через рот. Таке дихання швидше висушить порожнину рота. Пил, різні алергени та інші дрібні часточки, які осідають при цьому в порожнині, також сприяють появі несвіжого подиху. Важко контролювати своє дихання і змусити себе дихати через ніс під час сну. Тому, перш ніж йти спати, переконайся, що твої носові проходи чисті, а дихання вільне. У багатьох людей причиною дихання через рот є закладеність носа.

Частіше полощи рот. Навіть якщо ти просто встаєш серед ночі випити води, потримай її трохи в порожнині рота і прополощи, перш ніж проковтнути.

pic10.jpg

Регулярно доглядай за порожниною рота

Неприємний запах з рота виникає через швидке зростання анаеробних бактерій, що виділяють смердючі гази. Для того щоб позбутися несвіжого подиху, важливо зменшити кількість бактерій у ротовій порожнині. Це досягається завдяки щоденному ретельному догляду за нею. В ідеальному випадку він складається з 3 ключових етапів:

  • Чистка зубів. Регулярне, 2 рази на день, вранці і ввечері, використання зубної пасти і зубної щітки допоможе видалити переважну більшість патогенних мікроорганізмів з поверхні зубів. Важливо чистити зуби так, як рекомендують стоматологи: здійснюючи характерні рухи щіткою від ясен до країв зубів, обробляючи пастою зуби з усіх доступних сторін і не менше 2-3 хвилин. Також треба систематично, раз у 3-4 місяці, міняти зубну щітку, вибираючи її за м'якістю, відповідною вашим яснам.
  • Зубна нитка. Очищення зубів від залишків їжі та інших часток, що застрягли в зубах, буде неповним без обробки міжзубних проміжків за допомогою такого засобу. Недарма багато досліджень показали, що ті, хто користується зубною ниткою, рідше стикаються з хворобами пародонту і неприємним запахом з рота. Але використовувати нитку теж потрібно правильно, за всіма правилами, зазначеними в інструкції до неї. Не забувайте ретельно обробляти краї кожного доступного для обробки зуба!
  • Ополіскувач для рота. Механічне очищення зубів рятує тільки від частки бактерій, в той час як більша частина з них зосереджена на слизових оболонках і язиці. Саме ополіскувач для рота допоможе їх позбутися, проникаючи навіть у важкодоступні місця ротової порожнини. Знищення таких мікроорганізмів корисно для здоров'я зубів і пародонта (усуває запалення) і видаляє наліт на язиці, який може бути причиною неприємного запаху з рота.

Застосування подібних гігієнічних засобів допоможе досягти максимально можливого очищення всієї ротової порожнини, що і стане головним кроком у боротьбі за здоров'я зубів і ясен, а значить - і за свіжий подих.

Відвідуй стоматолога

Професійний контроль за станом зубів і пародонту необхідний завжди. Навіть якщо ти ретельно стежиш за гігієною ротової порожнини, забезпечуючи якісний догляд, консультації фахівця мають величезне значення. Стоматолог допоможе звернути увагу на ризики виникнення певних проблем і запобігти їм - тому візьми за правило регулярно відвідувати кабінет лікаря. Пам'ятай, що утворення зубного каменю, карієс, запальні процеси ясен і багато інших захворювань - це не тільки мінус для здоров'я, але й одне з основних джерел неприємного запаху з рота. Здорова ротова порожнина - це гарантія свіжого подиху!