Skip to main content

Чому сухість у роті призводить до появи неприємного запаху?

Сухість у роті виникає, коли сповільнюється вироблення слини. Цей стан ускладнює мовлення, викликає болі в горлі й неможливість утамувати спрагу. У хронічних випадках також з'являється неприємний запах із рота. Чому? Слина, що виробляєтьсяприродним чином,вимиває бактерії та часточки їжі з ротової порожнини. Без слини залишки їжі під впливом бактерій починають розкладатися, з'являється неприємний запах.

У сухості в роті багато причин. Певні лікарські засоби, у тому числі антигіпертензивні засоби, антигістаміни, антидепресанти, сечогінні, нестероїдні протизапальні засоби, можуть знижувати вироблення слини. Також можуть вплинути: променева терапія, захворювання слинних залоз, діабет, ротове дихання, апное уві сні й певні аутоімунні захворювання. Люди з розладами харчової поведінки – булімією та анорексією, – а також вагітні та жінки, які годують немовлят, можуть відчувати сухість у роті через зневоднення й гормональні зміни. Інші чинники включають стрес, тривожний розлад і депресію. Без лікування сухість у роті може призвести до руйнування зубів, розвитку карієсу, складнощів при прийомі їжі, утруднень під час мовлення, а також до втрати зубів.

Побічні ефекти сухості в роті можна лікувати. Жувальна гумка без цукру стимулює вироблення слини й не зумовлює скупчення цукру на поверхні зубів. Крім цього, можна застосовувати ополіскувач для рота: він вбиває бактерії, видаляє часточки їжі та зволожує ротову порожнину. Інші прості способи боротьби із сухістю в роті – обмежити вживання кофеїну й пити багато води.