Skip to main content

Як спосіб життя впливає на запах із рота?

Якщо регулярне застосування зубної щітки, зубної нитки й ополіскувача не допомагає впоратися з неприємним запахом із рота, то час подумати про ваш спосіб життя і звички.

Що ви їсте?

Не слід забувати про те, що велика кількість солодощів у раціоні становить серйозну проблему. Цукор, що міститься в солодощах, виступає живильним середовищем для бактерій, які викликають неприємний запах. Кислі продукти можуть послаблювати емаль, роблячи ваші зуби вразливими для інфекцій і зумовлюючи неприємний запах. Продукти, багаті жирами й білками, не завжди добре перетравлюються, вони також можуть викликати поганий запах із рота. Найкраще дотримуватися збалансованого, здорового раціону, вживати фрукти й овочі (наприклад ананаси, ківі, зелені листові овочі) у достатній кількості.

Чи відчуваєте ви стрес?

Хочете – вірте, хочете – ні, але від відчуття тривоги не тільки пітніють долоні й серце б'ється швидше. Сухість у роті, що з'явилася через стрес, може додати подиху неприємного запаху. Піст також може вплинути на процес травлення, оскільки ваш шлунок позбавляється ферментів. Без них неперетравлена їжа випускає запахи, які прямою дорогою потрапляють до рота.

Як часто ви вживаєте алкоголь?

Чим частіше ви пропускаєте келих-другий, тим більше вірогідність появи неприємного запаху з рота. Це відбувається тому, що алкоголь не тільки пересушує рот, але й дозволяє шкідливим бактеріям затримуватися в порожнині рота.

Ви кавоман?

Можливо, ви не здатні почати день без кави, але кофеїн, якийміститься в напої,зменшує вироблення слини. Менше слини – більше бактерій, котрі викликають неприємний запах. Найкраще рішення – чистити зуби щіткою, зубною ниткою, а також полоскати рот ополіскувачем після кожної чашки кави.