Skip to main content

Як зробити подих свіжим

Неприємний запах з рота найчастіше виникає на тлі неякісної гігієни. Патогенні мікроорганізми харчуються часточками їжі, формуючи щільний мікробний наліт. Якщо Ви хочете зберегти свій подих свіжим, потрібно відповідально підходити до гігієнічних процедур.

Щоб комплексно підійти до усунення галітозу, скористайтеся ополіскувачами LISTERINE®, ефективними у боротьбі з 99,9%1 патогенних мікроорганізмів.

106.jpg

Запах з рота – дуже делікатний момент, який може заважати активному спілкуванню. З огляду на те, що інформація, яку ми отримуємо від нюхових рецепторів, теж бере участь у формуванні думки про співрозмовника, стає зрозуміло, чому свіжий подих людини рекомендує його з кращого боку. При неприємному запаху все з точністю навпаки. Особливо гірко, якщо ця проблема стосується Вас. Через які причини ситуація може складатися не на Вашу користь?

Чому з'являється неприємний запах з рота

107.jpg

Якщо не враховувати запахи, які залишаються після вживання деяких продуктів або напоїв (цибулі, часнику, алкоголю та ін.), то причина несвіжого подиху одна - бактерії, присутні в порожнині рота. Чим їх більше, тим більше «відходів» (продуктів життєдіяльності) вони виробляють і, відповідно, сильніший запах. При нормальному стані порожнини рота чищення зубів знімає цю проблему. Постійний же смердючий подих (галітоз) не усувається нічим. Така проблема може розвинутися через такі причини:
  • недостатня або неправильна гігієна порожнини рота;
  • наявність запальних або інфекційних процесів (гінгівіту, карієсу, пародонтиту та ін.);
  • захворювання органів травлення;
  • приймання низки медикаментів;
  • зміна хімічного складу слини або зниження її продукції.

Продукти для свіжого подиху

Якщо галітоз не спричинений захворюваннями зубів і ясен, свіжий подих можна повернути, скорегувавши свій раціон. Можна їсти більше сирих твердих овочів і фруктів (моркви, яблук, селери та ін.) та доповнити тим самим регулярний догляд за порожниною рота. Маючи жорстку волокнисту структуру, такі продукти харчування допомагають додатково чистити зуби. При відкушуванні, наприклад, моркви, волокна розподіляються по поверхні зубів, м'яко зскрібаючи з них наліт. Крім того, у свіжих овочах і фруктах містяться ферменти, органічні кислоти та інші речовини, що добре впливають на стан зубів і ясен.

Ополіскувач - простий помічник для свіжого подиху

108.jpg

Далеко не завжди вживання в їжу свіжих овочів і фруктів можливо, а іноді це навіть небажано. Наприклад, при наявності запальних захворювань, що супроводжуються кровоточивістю і хворобливістю ясен. В цьому випадку не буде зайвим використовувати спеціальні засоби, що допомагають усунути запалення і відновити свіжий подих.

Ополіскувачі LISTERINE® можуть стати надійною підмогою в боротьбі з неприємним запахом з рота. До їх складу входять натуральні ефірні олії, які чинять бактерицидну дію. Завдяки зниженню активності бактерій, що викликають неприємний запах з рота, купіруються запальні процеси і, як результат, повертається свіжий і чистий подих. Дія LISTERINE® триває до 12 годин. При щоденному двократному полосканні порожнини рота бактерицидний і освіжаючий ефект зберігається 24 години.

Як ще можна зробити подих свіжим

В першу чергу необхідно переконатися, що причини неприємного запаху полягають не в захворюваннях зубів і ясен або шлунка. Для цього необхідно виділити час на обстеження у кваліфікованого фахівця, який підтвердить або виключить проблеми зі здоров'ям.

Для створення і підтримки свіжості подиху дотримуйтеся таких рекомендацій.

  • Для щоденної гігієни порожнини рота віддайте перевагу електричній зубній щітці, яка ефективніше усуває наліт. Це не відміняє необхідності використовувати зубну нитку - стежте за чистотою міжзубних проміжків.
  • Відмовтеся від куріння і вживання спиртних напоїв. Тютюн і алкоголь не тільки безпосередньо впливають на свіжість подиху, а й призводять до відстрочених наслідків у вигляді захворювань ясен.
  • Слідкуйте за тим, щоб у раціоні була достатня кількість твердих овочів і фруктів, які стануть надійними помічниками в боротьбі із зубним нальотом.
  • Використовуйте ополіскувачі для рота, які зручно застосовувати в дорозі, на роботі та в інших умовах, де чищення зубів незручне або ускладнене. Ополіскувачі LISTERINE® допоможуть не тільки освіжити подих, але й захистити зуби, доки у Вас не з'явиться можливість їх почистити..

1 In vitro studies using model of oral biofilms have shown that Listerine can reduce the viability of plaque biofilm by up to 99% compared to a water control.
Internal reports for studies by Minoli G.,October 3, 2008 (mixed species biofilm flow through assay performed from Sept. 30, 2008 through Oct. 3, 2008) and by Ilg D et al, Febriary 20, 2009 (mixed species biofilm flow through assay performed from February 16, 2009 to February 20, 2009).