Skip to main content

Як уникнути неприємного запаху з рота?

У всіх нас у певний момент з'являється запах з рота, але цього легко уникнути. Ось кілька простих правил, які допоможуть вам не опинитися в незручній ситуації.

Дотримуйтесь гігієни порожнини рота

4_2_1_maintain_good_oral_hygiene_03_0_0.jpg

Саме це найкраще допомагає подолати неприємний запах, проте багато людей випускають гігієну з поля зору. В ідеалі слід чистити зуби і застосовувати зубну нитку після кожного прийому їжі. Це зменшує кількість бактерій, які викликають запах. Крім цього, двічі в день слід полоскати рот ополіскувачем, щоб допомогти захистити зуби від карієсу і усунути зубний наліт. Краще використовувати антибактеріальний ополіскувач для рота LISTERINE®, який вбиває бактерії, ніж ополіскувач, який просто маскує запах, не усуваючи його причину.

Слідкуйте за тим, що їсте

4_2_1_watch_what_you_eat_03_0.jpg

Пахучі хімічні сполуки, які містяться в їжі, яку ви їсте, потрапляють у кров, а потім повертаються в рот у вигляді запаху. Гострі продукти - часник, цибуля - і пряні страви найсильніше впливають на запах з рота. Тому слід їсти більше овочів і зелені: селери, моркви і петрушки, наприклад. Вони містять багато рідини, яка очистить рот від залишків їжі.

Пийте більше води

4_2_1_hydrate_03_0.jpg

Якщо після їжі ви не можете почистити зуби щіткою, зубною ниткою і застосувати ополіскувач, то просто випийте що-небудь: рідина допоможе очистити рот від бактерій і залишків їжі перш ніж вони почнуть свою руйнівну дію. Найкраще для цього підходить вода. Уникайте солодких газованих напоїв: цукор осяде на зубах і яснах і призведе до появи запаху з рота, оскільки він є живильним середовищем для бактерій.

Жуйте жувальну гумку з ксилітом

4_2_1_chew_the_right_thing_03_0.jpg

Використання жувальної гумки без цукру після прийому їжі допоможе освіжити ваш подих і стимулює вироблення слини, яка природним чином вимиє рот, очищаючи його від бактерій і часток їжі. Підсолоджена 100% ксилітом жуйка також захистить вас від карієсу. Остерігайтеся м'ятних льодяників: у кращому випадку вони просто замаскують запах з рота, у гіршому – цукор, що міститься в них, осяде на зубах і тільки посилить ваші проблеми.

Регулярно відвідуйте стоматолога

Можливо, ви як слід дотримуєтеся гігієни порожнини рота, але люди все одно відсахуються, відчувши запах з вашого рота. Тоді саме час звернутися до професіонала. Стоматолог оцінить стан ваших зубів і зробить огляд ротової порожнини, щоб виявити і вилікувати запалення ясен та інші проблеми.

Відмовтеся від куріння

Не будемо торкатися серйозніших наслідків куріння, скажемо лише, що воно як мінімум спричиняє неприємний запах з рота. Куріння - це залежність, і відмовитися від неї може бути набагато складніше, ніж ви очікуєте. Поговоріть з лікарем про те, як позбутися цієї шкідливої звички.