Skip to main content

5 основних продуктів, що викликають запах із рота

Зубна щітка, зубна нитка й ополіскувач допоможуть вам підтримувати порожнину рота чистою та здоровою. Але, незважаючи на всі вжиті вами заходи, неприємний запах із рота все ж буде іноді з'являтися. Хвилюватися не треба: 80% усіх причин появи запаху з рота знаходяться прямо в нас під носом – це продукти, які ми їмо. Давайте розглянемо основні проблемні продукти.

№ 1. Часник

Ніхто не здивується, побачивши часник у цьому списку. Однак більшість будуть шоковані тим, що часник залишає свій слід не лише на язиці. Пахучі сполуки, що входять до складу часнику, всмоктуються в кров, звідки через якийсь час потрапляють до легенів і рота. Після того як людина з'їсть часник, навіть із пор шкіри може виділятися гіркуватий запах. Однак це не означає, що слід повністю відмовитися від часнику. Просто намагайтеся не перестаратися з ним, а після прийому їжі не забудьте використовувати зубну щітку, зубну нитку й ополіскувач.

№ 2. Цибуля

Як і у випадку часнику, запах цибулі зберігається протягом тривалого часу після споживання. Це відбувається тому, що і в цибулі, і в часнику є сполуки, які потрапляють до крові й повертаються у вигляді запаху з рота тоді, коли ви найменше цього очікуєте. Захистіть себе від запаху за допомогою зубної щітки, зубної нитки й ополіскувача.

№ 3. Молочні продукти

Молоко корисне для тіла, але воно забруднює рот. Це відбувається тому, що бактерії, котрі живуть на вашому язиці, харчуються амінокислотами, які містяться в молоці й сирах. Через це з'являється неприємний запах із рота.

№ 4. Консервований тунець

Неможливо переплутати запах риби із запахом, наприклад, жимолості. Але запах тунця чомусь особливо огидний. Морепродукти починають псуватися й неприємно пахнути протягом їх окислення, і цей процес чомусь посилюється, якщо вони зберігаються в темній металевій банці.

№ 5. Хрін

Якщо виразний запах рослини слугує відлякуванню голодних тварин, ви можете бути впевнені, що цей запах збережеться навіть після того, як рослину буде з'їдено. Саме так відбувається із хроном, який залишає оригінальний присмак у роті йнеприємний запах.