Skip to main content

Як уникнути неприємного запаху з рота

У всіх із нас у певний момент з'являється запах з рота, але цього легко уникнути. Ось кілька простих правил, які допоможуть вам не опинитися в незручній ситуації.

Дотримуйтеся гігієниротової порожнини.

Саме це найкраще допомагає впоратися з неприємним запахом, проте багато людей не приділяють гігієніналежної уваги. В ідеалі слід чистити зуби і застосовувати зубну нитку після кожного прийому їжі. Це зменшує кількість бактерій, які й спричиняють неприємний запах. Крім цього, двічі на день слід полоскати ротополіскувачем, щоб забезпечити захист від карієсу і усунути зубний наліт. Краще використовувати антибактеріальний ополіскувач для рота LISTERINE®, що вбиває бактерії, ніж ополіскувач, який просто маскує запах, не усуваючи його причини.

Слідкуйте за тим, що ви їсте.

Пахучі хімічні сполуки, які містяться в їжі, яку ви споживаєте, потрапляють у кров, а потім повертаються до рота у вигляді запаху. Гострі продукти – часник, цибуля – та пряні страви найсильніше впливають на запах з рота. Тому слід їсти більше овочів і зелені: селери, моркви і петрушки, наприклад. У них міститься багато рідини, яка очистить ротову порожнину від залишків їжі.

Пийте воду.

Якщо після їжі ви не можете почистити зуби щіткою, зубною ниткою і застосувати ополіскувач, то просто випийте що-небудь: рідина допоможе очистити рот від бактерій і залишків їжі, перш ніж вони почнуть свій руйнівний вплив. Краще за все для цього підходить вода. Уникайте солодких газованих напоїв: цукор осяде на зубах і яснах і призведе до появи запаху з рота, оскільки він служить живильним середовищем для бактерій.

Обирайте правильну жувальну гумку.

Використання жувальної гумки без цукру після прийому їжі допоможе освіжити ваш подих і стимулює вироблення слини, яка природним чином омиє рот, очищаючи його від бактерій і частинок їжі. Підсолоджена 100%-м ксилітом жуйка також захистить вас від карієсу. Остерігайтеся м'ятних льодяників: у кращому разі вони просто замаскують запах з рота, у гіршому – цукор, що в них міститься, осяде на зубах і тільки посилить ваші проблеми.