Skip to main content

Причини почервоніння, набряку й подразнення ясен

Почервоніння, набряк, подразнення й кровоточивість ясен при чищенні зубів щіткою або зубною ниткою – це перші ознаки виникнення ранньої, поширеної стадії запалення ясен (гінгівіту).

Ясна втрачають здоровий рожевий колір і стають червоними, подразненими через бактеріальний наліт на зубах. Якщо ясна запалені й подразнені, то під час чищення зубною щіткою або ниткою вони з легкістю починають кровоточити.

Найпоширеніша причина запалення ясен – нерегулярна гігієна порожнини рота. Недбалість може призвести до того, що залишки їжі й бактерії заповнять простір між зубним рядом і яснами, утворять наліт. Якщо шар, що формується на лінії ясен, не видаляти за допомогою регулярного чищення зубів, він може ствердіти й перетворитися на зубний камінь, який вдасться видалити тільки за допомогою стоматологічних інструментів. Коли запалення ясен ігнорувати на більш пізній стадії, хвороба може поширитися на щелепні кістки.

Важливо знати: якщо ваші ясна кровоточать і запалені, не втрачайте час – ще можна зупинити поширення бактеріальної інфекції на ранній стадії, просто почніть приділяти більше уваги гігієні порожнини рота. Гінгівіт необхідно сприймати всерйоз і боротися з ним. В іншому випадку він перейде в більш важку форму запалення ясен (періодонтит), що є головною причиною втрати зубів серед дорослих. Двічі на день полощіть рот, чистіть зуби щіткою з м'якою щетиною або електричною зубною щіткою і раз на день використовуйте зубну нитку.

Також не забувайте періодично відвідувати стоматолога для видалення зубного нальоту й каменю.