Skip to main content

5 вадливих звичок, які шкодять зубам і яснам

Ви любите (біле) вино

wine_listerin.jpg

Від червоного вина темніють зуби, проте чи знали ви, що біле вино також здатне завдати шкоди яснам через свою високу кислотність? Найпростіше рішення – скористатися ополіскувачем для порожнини рота. Однак не забудьте почекати 60 хвилин, перш ніж полоскати рот, оскільки ясна й зуби будуть дуже вразливі через вплив кислот, що містяться у вині.

Ви гризете нігті

nail_biter.jpg

У багатьох із нас є звички, зумовлені стресом: хтось нетерпляче притупує ногою, хтось заламує руки. Але якщо ваша стресова звичка – гризти нігті, то знайте, що кожен раз, коли ви підносите руку до рота й починаєте гризти ніготь, у рот проникає безліч бактерій, що викликають утворення зубного нальоту.

У вас немає часу

you_dont_have_time.jpg

Якщо ви дуже зайняті або занадто втомилися, це не привід забувати про гігієну порожнини рота. Усі ми часом пропускаємо рутинне чищення зубів, однак реальність така, що при нерегулярному чищенні зубів щіткою, зубною ниткою йополіскувачем на зубах утворюється зубний камінь, який призводить до розвитку карієсу.

Ви часто користуєтеся зубочистками

toothpick.jpg

За допомогою зубочистки, якщо правильно нею користуватися, можна ефективно очищати ділянки між зубами. Однак найчастіше некоректне використання зубочистки не тільки не приносить користі, а й завдає шкоди яснам. Оптимальний для вас варіант – обмежитися чищенням за допомогою щітки, зубної нитки та ополіскувача, які забезпечать здоров'я ваших ясен.

Ви любите напої з лимоном

lemon.jpg

Лимони містять багато вітаміну C, сприяють зміцненню імунітету й володіють антибактеріальними властивостями, тому в цілому напої з лимоном корисні для здоров'я. Але тільки не в тому випадку, якщо у вас чутливі ясна й запалення ясен у ранній стадії розвитку. Проблема в тому, що в лимонах та інших цитрусових міститься кислота, яка пошкоджує ясна. Найпростіше рішення цієї проблеми – двічі на день користуватися ополіскувачем для порожнини рота, щоб нейтралізувати вплив кислот.