Skip to main content

5 характерних ознак того, що у вас запалення ясен

Якщо ви побачите кров у раковині після чищення зубів щіткою або зубною ниткою, знайте – це перша ознака легко виліковної та зворотної форми запалення ясен. Без лікування ця легка форма запалення може прогресувати в більш важку, при якій відбувається незворотне ушкодження кісткової та сполучної тканин, що утримують зуби від випадіння. Вивчіть ці п'ять найбільш явних ознак запалення ясен і бережіть здоров'я ваших зубів.

№ 1. Увага, червоний!

Червоний колір – це попереджувальний сигнал про небезпеку. Якщо ви подивилися в дзеркало й помітили, що ваші ясна набули червонуватого відтінку, це може бути сигналом того, що у вас проблеми з яснами. Здорові ясна пружні, мають блідо-рожевий відтінок. Почервоніння означає, що бактерії в роті спричинили гінгівіт.

№ 2. Якщо ясна набрякли

На ранньому етапі розвитку запалення ясна можуть набрякати. Це означає, що вам час почати більш серйозно ставитися до гігієни порожнини рота.

№ 3. Ви побачили кров у раковині

Ще один важливий симптом – поява крові в раковині, коли ви спльовує після чищення зубів щіткою і / або зубною ниткою. Ясна, що кровоточать, – це явний сигнал того, що у вас запалення ясен у ранній стадії.

№ 4. Ваші ясна відходять від зубів

Якщо ваші зуби стали на вигляд більшими, ніж зазвичай, і ви помітили, що ясна почали відходити від зубів, то це симптом запалення ясен на ранній стадії або періодонтиту. Цей симптом не можна вважати звичайним віковим явищем!

№ 5. У вас неприємний запах із рота

Поганий запах із рота або занадто неприємний смак у роті також можуть бути сигналами того, що у вас запалення ясен у ранній стадії. Причиною неприємного запаху з рота є, як правило, наліт на язику.

До інших симптомів, характерних для запалення ясен, можна віднести підвищену чутливість ясен, збільшення проміжків між зубами, розхитування зубів та / або зміну прикусу при стисненні щелеп. Ці симптоми не можна ігнорувати. Якщо ви візьмете ситуацію під контроль, у вас є шанс запобігти розвитку періодонтиту.