Skip to main content

5 фактів про хвороби ясен, які потрібно знати

Що таке гінгівіт?

Це рання стадія запалення ясен, широко поширена серед людей у всьому світі. За підрахунками Всесвітньої організації охорони здоров'я, у кожної четвертої дорослої людини в тій чи іншій формі присутня ця бактеріальна інфекція, яка в 15–20% випадків може розвинутися в більш важку форму захворювання.

Які ознаки гінгівіту?

Самостійно розпізнати ознаки гінгівіту досить важко. Згідно з даними однієї з професійних асоціацій стоматологів, лише 10% дорослих людей, які страждають гінгівітом, знають про це. Якщо ваші ясна набрякли, почервоніли, і вони легко можуть почати кровоточити, коли ви їх чистите, то у вас, ймовірно, гінгівіт. Розвиток гінгівіту не супроводжується больовими відчуттями, тому його ознаки можна не помітити.

Які причини гінгівіту?

Найбільш поширена причина – недбала гігієна порожнини рота. Якщо нехтувати щоденною обробкою зубів за допомогою щітки, зубної нитки й ополіскувача для ротової порожнини, то на зубах і між ними залишаються часточки їжі й формується липка бактеріальна плівка, відома як зубний наліт. Вона може призвести до утворення зубного каменю і з часом спричинити руйнування зубної емалі.

Чи можна запобігти розвитку гінгівіту?

Звичка дбати про зуби з використанням зубної щітки й ополіскувача для порожнини рота двічі на день, а також застосовувати зубну нитку один раз на день може запобігти виникненню ранньої стадії запалення ясен, відомої як гінгівіт. Регулярне відвідування стоматолога (хоча б раз на півроку) також необхідне для збереження чистоти й здоров'я ваших зубів, оскільки зубний камінь можна видалити тільки за допомогою професійних інструментів стоматолога.

Як лікувати гінгівіт?

Найважливіше при лікуванні гінгівіту – не ігнорувати симптоми, які можуть здатися незначними, такі як кровоточивість, почервоніння та набрякання ясен. Якщо ви помітили в себе вказані симптоми, то запишіться на прийом до стоматолога, щоб визначити їх причину й оцінити стан зубів і слизової. Стоматолог може порекомендувати вам додаткові засоби догляду за зубами, включаючи антисептичний ополіскувач для порожнини рота. Якщо між зубами та яснами утворилися великі скупчення бактерій і ясна почали відходити від зубів, вам може знадобитися ретельне чищення у стоматолога. Є і хороша новина: на ранній стадії запалення ясен повністю виліковне. Однак якщо гінгівіт не лікувати й ігнорувати, то він може перерости в більш серйозні форми запалення ясен – пародонтит, а потім і періодонтит, – які є головними причинами втрати зубів у дорослих.