Skip to main content

4 рекомендації щодо боротьби із запаленням ясен

1. Приділяйте більше уваги гігієні порожнини рота

Запалення ясен найчастіше розвивається в тих випадках, коли ми забуваємо про щоденну гігієну порожнини рота. У результаті часточки їжі надовго залишаються в роті й перетворюються на наліт на зубах і яснах – середовище для активного розмноження бактерій. На ранній стадії запалення ясен досить почати більш сумлінно ставитися до гігієни ротової порожнини й регулярно видаляти зубний наліт. Чищення зубів щіткою після їжі, використання зубної нитки й антисептичного ополіскувача для порожнини рота двічі на день допоможуть запобігти розвитку гінгівіту. Також необхідно регулярно відвідувати стоматолога, оскільки наліт, що перетворився на зубний камінь, можна видалити тільки за допомогою професійного чищення. Запалення ясен на початковій стадії зворотне, якщо вчасно вжити відповідних заходів.

 

2. Проведіть ретельну чистку

Якщо ви стали більш сумлінно ставитися до гігієни порожнини рота, а симптоми запалення ясен не зникають, то у вас, ймовірно, більш важка форма інфекції та біля основи зубів накопичуються бактерії. Ретельне чищення в кабінеті стоматолога або пародонтолога – це кращий спосіб позбутися зубного каменю.

 

3. Доповніть лікування лікарськими препаратами

При стійких симптомах запалення ясен вам можуть прописати антибіотики, які знищують мікроорганізми, що викликають інфекцію ротової порожнини. Ліки випускаються в різних формах: від гелів для місцевого застосування, які необхідно вводити в ясенні кишені, до антибіотичних ополіскувачів.

 

4. Довіртеся експертам

При важкій формі запалення ясен для повного видалення бактерій може знадобитися операція. Вона може передбачати застосування таких методів: клаптева хірургія (коли тканина ясен відгинається, зубний камінь видаляється, а ясна за допомогою швів фіксуються якомога щільніше до зубів, щоб зменшити розмір ясенної кишені); тканинні трансплантати (зміцнення пошкоджених ясен відбувається за рахунок пересадки м'яких тканин із піднебіння на пошкоджену ділянку ясен з оголеними коренями зубів); кісткові трансплантати (відновлення пошкоджених зубів відбувається за рахунок імплантації кісткових фрагментів, які фіксують зуби на місці); регенерація тканин (коли хірургічний матеріал, поміщений між кісткою та зубами, блокує заражену інфекцією тканину). Ці процедури складні, тому варто постаратися попередити прогресування запалення. Найкращий спосіб – стежити за ранніми проявами запалення ясен, а також чистити зуби щіткою, зубною ниткою й ополіскувачем щодня.