Skip to main content

14 порад для тих, хто хоче уникнути захворювання ясен

Деякі стоматологи стверджують, що повністю вилікуватизахворювання ясен неможливо, тому не варто допускати його розвитку. Деякі фахівці, навпаки, вважають, що пошкоджені тканини здатні до регенерації. Все, що потрібно для цього, - правильно обраний догляд і дотримання простих рекомендацій. Нижче перераховані корисні поради, які можуть підвищити якість гігієни порожнини рота, допомогти уникнути захворювання ясен і зменшити їх прояви.

Тримай діабет під контролем

Можливо, ти здивуєшся, але діабет може негативно позначитися на здоров'ї порожнини рота. «Відсутність контролю при діабеті підвищує ризик захворювання ясен», - говорить Кузьміна Едіт Мінасівна, професор, доктор медичних наук і завідувач кафедри профілактики стоматологічних захворювань при МДМСУ. Якщо ти страждаєш на діабет, не забувай тримати його під контролем. Щодня перевіряй концентрацію глюкози в крові та вживай у їжу продукти з низьким вмістом цукру.

Кидай курити

brosay_kurit_0.jpg

Ми знаємо, що це не так вже й просто. Але куріння негативно позначається на твоєму здоров'ї в цілому та на гігієні порожнини рота зокрема. Ця шкідлива звичка підвищує ризик захворювання ясен. Тому заручися підтримкою близьких і старанно працюй над тим, щоб кинути курити.

Використовуй ополіскувачі для порожнини рота

Хочеш зробити повсякденний догляд за порожниною рота ще ефективнішим, щоб уникнути захворювань ясен? Спробуй щодня використовувати ополіскувачі для порожнини рота, наприклад, LISTERINE®. Вони дають змогу позбутися початкових ознак запалення ясен (гінгівіту) всього за 2 тижні *. Якщо вагаєшся у виборі, спробуй LISTERINE® TOTAL CARE. Ополіскувач дасть змогу освіжити дихання і знизити кількість патогенних бактерій в порожнині рота. Крім того, він допоможе в боротьбі із захворюваннями ясен.

Користуйся зубною ниткою і щіткою двічі на день

Настав час перестати зневажати використання зубної нитки. «Людям, схильним до захворювань пародонту, необхідно серйозніше ставитися до гігієни порожнини рота, ніж іншим», - говорить доктор Едіт Мінасівна. Звичайно, це не найцікавіше заняття, але твої зуби і ясна будуть тобі вдячні. Що стосується зубної щітки, ми сподіваємося, що ти вже користуєшся нею два рази в день (якщо це не так, тобі час переглянути свої звички).

Дотримуйся збалансованої дієти

sbalansirovannoe_pitanie_0.jpg

Включи до свого раціону велику кількість фруктів, овочів, правильних жирів і білків - це позитивно вплине не тільки на загальний стан здоров'я, але і на гігієну порожнини рота. Намагайся не пропускати прийоми їжі, але і замінювати їх булкою з маслом теж небажано (якщо, звичайно, вона не подається з великою кількістю листя салату і різних овочів, посипана сумішшю горіхів і насіння).

Заміни ранкову каву чашкою зеленого чаю, який робить позитивний вплив на здоров'я ясен. Дослідження підтвердили, що з кожною випитою чашкою зеленого чаю знижується ризик кровоточивості ясен. Причиною тому є катехіни, що містяться в цьому напої, які є антиоксидантами і сприяють усуненню запалення.

В якості перекусу можна застосовувати в їжу насіння або горіхи, багаті мінералами, що сприяють зміцненню ясен. Крім того, проконсультувавшись з фахівцем, приймай мультивітамінні комплекси.

Уникай продуктів з високим вмістом цукру

Тобі складно відмовитися від склянки соку вранці або ковтка солодкої газованої води після смачного бутерброда? Звичайно, такі солодкі напої на смак дуже приємні, але старайся уникати їх надмірного вживання. «Фруктові соки і безалкогольні напої з високим вмістом цукру можуть зробити шкідливий вплив на емаль зубів. Уникайте їх надмірного споживання », - каже Едіт Мінасівна. Якщо тобі дуже хочеться випити солодкий сік або газовану воду, використовуй трубочку, а потім прополощи рот водою.

Ретельно вибирай зубну пасту

Розвиток карієсу складно зупинити, але можна попередити його виникнення. «У людей, які страждають захворюваннями ясен, коріння зубів виявляються буквально голими», - каже Едіт Мінасівна. «Для профілактики карієсу потрібно вибирати пасту з вмістом фторидів і регулярно відвідувати стоматолога для проведення процедур, що сприяють відновленню мінеральної структури твердих тканин зубів».

Готуйся до сну правильно

Якщо програма по догляду за порожниною рота вже є частиною ритуалу підготовки до сну, то ти рухаєшся в правильному напрямку. Едіт Мінасівна рекомендує перед сном чистити зуби щіткою і ниткою, а також уникати вживання певних продуктів. «Не їжте солодку їжу у вечірній час, особливо перед сном. До неї також відносяться напої з вмістом цукру»

Правильно вибирай зубну щітку

vybor_zubnoy_shchetki_0.jpg

Незалежно від того, користуєшся ти електричною чи звичайною зубною щіткою, зверни увагу на розмір її голівки і жорсткість щетини. «Зубна щітка з невеликим розміром голівки дає змогу забезпечити доступ до всіх важкодоступних ділянок. При запаленні ясен, дефектах емалі та підвищеній чутливості зубів, а також дітям, потрібно використовувати зубну щітку з м'якою щетиною», - каже Едіт Мінасівна.

Не перестарайся при чищенні зубів

Не варто прикладати зайвих зусиль при чищенні зубів. Тобі може здатися, що так ти позбавишся усіх забруднень, але результат може мати прямо протилежний ефект. Починай процес чищення зубів з області біля ясен і не натискай сильно на щітку. «Занадто сильні та жорсткі рухи можуть призвести до травми краю ясен і поверхні оголених ділянок кореня зуба», - каже Едіт Мінасівна.

Використовуй масажер для ясен

Нині на ринку представлені різні масажери для ясен, у тому числі й електричні. При щоденному використанні ти можеш поліпшити приплив крові до ясен, що дасть змогу збільшити надходження кисню до них і перешкоджати розвитку запалення.

Чисти зуби регулярно

Якщо ти думаєш, що регулярне чищення зубів дає змогу просто вбивати шкідливі бактерії, це не зовсім так. «Регулярне чищення зубів сприяє зменшенню утворення зубного нальоту, в якому містяться бактерії, що викликають карієс і запалення ясен», - каже Едіт Мінасівна. «Хороша гігієна порожнини рота сприяє підтримці оптимальної кількості нормальної мікрофлори, яка допомагає тримати під контролем розвиток мікробів, що призводять до різних захворювань».

Регулярно відвідуй стоматолога

regulyarno_poseshchay_stomatologa_0.jpg

Якщо тобі поставили діагноз «хронічний пародонтит», необхідно регулярно відвідувати стоматолога для контролю запалення і проведення професійної гігієни, щоб запобігти розвитку захворювання. «Залежно від ступеня пародонтиту професійну гігієну необхідно проводити 3-4 рази на рік », - говорить Едіт Мінасівна.

Використовуй іригатор для порожнини рота

Завдяки тонкому струменю води ти зможеш очистити навіть важкодоступні області, а в режимі душа - здійснювати гідромасаж ясен. Ти можеш додати в іригатор ополіскувач для порожнини рота, щоб отримати дійсно хороший ефект.

* Якщо ти чистиш зуби двічі на день. Проконсультуйся зі своїм стоматологом, якщо симптоми гінгівіту зберігаються чи посилюються. Ознайомся з інструкцією і дотримуйся всіх рекомендацій.