Skip to main content

Захищайте емаль, і вона захистить вас від підвищеної чутливості зубів

Емаль – як той друг, якого ми не цінуємо, поки не втратимо. Вона захищає ваші зуби від високих і низьких температур, так що вам слід хоча б захищати її від ерозії та підвищення чутливості зубів. Якщо не піклуватися про неї, вона залишить дентин неприкритим. Так що будьте другом вашої емалі і почніть захищати її, дотримуючись цих простих порад.

Для початку ви можете слідкувати за кількістю кислих продуктів і напоїв у вашому раціоні. Такі продукти і напої, як цитрусові, помідори, кава і апельсиновий сік, роз'їдають вашу емаль. Намагайтеся вживати їх тільки під час основних прийомів їжі, після чого негайно прополощіть рот водою, щоб захистити емаль. Якщо це можливо, на десерт випийте склянку молока або з'їжте шматочок сиру, щоб нейтралізувати кислоту в їжі. Якщо ви вирішите почистити зуби, зачекайте хоча б годину після прийому кислої їжі або напоїв. Вони розм'якшують емаль, тому зубна щітка може нашкодити вашим зубам. Якщо ж ви п'єте кислі напої в проміжках між прийомами їжі, не забувайте про соломинки.

Правильно харчуватися важливо, але чи знаєте ви, що сухість у роті може призвести до збільшення кількості кислоти в роті? Слина та інші рідини змивають кислоти, що виробляються бактеріями, і захищають ваші зуби. У вас від природи сухість у роті? Тоді тримайте воду під рукою і пийте якомога частіше. Жувальна гумка без цукру – ще одне чудове рішення для боротьби із сухістю в роті, адже вона стимулює вироблення слини і освіжає подих.

Нарешті, обраний вами спосіб догляду за ротовою порожниною повинен допомагати вашим зубам, а не шкодити їм. Завжди використовуйте м'яку зубну щітку і не тисніть на неї занадто сильно при чищенні зубів. Ополіскувач Listerine® TotalCare або Listerine® EXPERT "Захист від карієсу" містять фтор для зміцнення емалі і захисту ваших зубів.