Skip to main content

Не скрипіть зубами: цим ви підвищуєте їх чутливість

Не важливо, як добре ви дбаєте про зуби протягом дня. Існує досить поширене явище – бруксизм. Цей термін означає скрегіт зубами уві сні.

Більшість людей помічають тільки побічні ефекти: вони прокидаються втомленими, їхня щелепа напружена і болить. Часто вони також скаржаться на головні болі протягом дня. Оскільки ці ознаки часто залишаються непоміченими, ви продовжуєте скрипіти зубами, поступово руйнуючи їх.

Скрегіт зубів – один з видів реакції організму на стрес. Однак якщо його не лікувати, він може призвести до підвищення чутливості зубів і додати больових відчуттів. Руйнування зубів відбувається повільно і поступово – при терті в емалі утворюються крихітні тріщини. У підсумку дентин, розташований під емаллю, оголюється і робить зуби вразливими до високих і низьких температур.

Не посилюйте проблему. Якщо ви підозрюєте, що скрипите зубами уві сні, зверніться до стоматолога, він перевірить стан ваших зубів і, можливо, порекомендує вам носити капу вночі. Це допоможе відпочити і вам, і вашим зубам.