Skip to main content

5 способів угамувати біль при чутливих зубах

Коли йдеться про зуби, завжди багато говорять про емаль та про те, що її потрібно захищати, але багато хто не знає чому. Щоб зуби були білими і сяючими? Щоб запобігти карієсу? На обидва ці питання можна відповісти ТАК, але є ще одна, навіть важливіша відповідь. Якщо ви не будете піклуватися про емаль, то оголиться дентин.

Емаль - зірка вистави, а дентин - актор другого плану. Він розташовується під емаллю та являє собою чутливий шар тканини, з'єднаної з зубними нервами. Коли ясна осідають і оголюється дентин, то, що раніше ви їли без особливих проблем, стане викликати зубний біль. Це відбувається тому, що по канальцях дентину гарячий суп або холодне морозиво безпосередньо впливають на нерви зуба, що викликає стріляючий біль, який ми й називаємо підвищеною чутливістю зубів.

Тепер ви про це знаєте, тож не забувайте про дентин!

1. Не перестарайтеся.

Чутливим зубам потрібен особливий догляд. Чим сильніше ви натискаєте на щітку під час чищення зубів, тим сильніше стирається емаль і оголюється чутливий дентин. Тому чистьте зуби акуратно, м'якими рухами.

2. Розтисніть щелепи і розслабтеся.

Губитеся в здогадах, чому ваші зуби в такому поганому стані? Якщо вранці у вас болять щелепи, можливо, ви скрипите зубами уві сні. Почніть носити капу, щоб захистити зуби від додаткового навантаження.

3. Дайте зубам відпочити від відбілювання.

Всі люблять білі зуби, але ваші зуби можуть страждати від частого відбілювання. Пам'ятайте, що стоншений дентин викликає больові відчуття. Зробіть перерву, поки підвищена чутливість не зникне.

4. Знайдіть м'якшу зубну пасту.

Відмовтеся від вашої улюбленої м'ятної пасти з абразивною дією і пошукайте що-небудь більш щадне, наприклад, пасту з нітратом калію або хлоридом стронцію. Ці сполуки допомагають закрити дентинні канальці, завдяки чому подразники в їжі не можуть впливати на нерви і спричиняти біль.

5. Не треба терпіти!

Спалах болю триває більше хвилини? Якщо так, досить чекати, пора йти до стоматолога. Лікар нанесе на зуби спеціальне фтористе покриття або поставить порцелянові вініри.