Skip to main content

5 причин підвищеної чутливості зубів

Підвищена чутливість зубів - це поширена проблема, при якій з'являються неприємні або хворобливі відчуття при чищенні зубів, вживанні гарячих і холодних напоїв, кислих і солодких продуктів. В окремих випадках чутливість настільки висока, що людина відчуває біль від найменшого подразнення - дотику кінчика язика до зубів або втягування повітря крізь зуби. Через що ж може розвинутися такий стан? Пропонуємо Вам дізнатися про 5 основних причин підвищеної чутливості зубів.

Причина № 1: агресивне чищення зубів

agresivnaya_chistka.jpg

Якщо ви занадто сильно чистите зуби щіткою, то можете пошкодити емаль. Якщо ви виявите, що на чищення зубів у вас йде менше часу, ніж на використання зубної нитки, можливо, вам варто переглянути вашу техніку догляду за порожниною рота, щоб захистити емаль.

Причина № 2: нерегулярне чищення зубів

notregular.jpg

Якщо ви не будете чистити зуби, використовувати зубну нитку і ополіскувач двічі в день, уздовж лінії ясен може утворитися зубний камінь, видалити який можливо тільки за допомогою стоматолога. Для здоров'я ясен і зубів використовуйте ополіскувач LISTERINE®.

Причина № 3: ви страждаєте рецесією ясен

recessiya.jpg

Можливо, ви помітили, що ясна починають ніби осідати. Це називається «рецесія ясен» і означає, що оголені нервові закінчення в коренях зуба. Причиною цього можуть стати хвороби ясен або занадто агресивне чищення зубів.

Причина № 4: переважання кислої їжі в раціоні

kislaya_pishya.jpg

Якщо ви часто вживаєте гострі або кислі продукти і напої, вони можуть пошкодити вашу емаль. Слідкуйте за тим, скільки кислих продуктів (цитрусових, помідорів, йогурту, сметани, старих сирів) і напоїв (апельсинового соку, спортивних напоїв, вина і газованих напоїв) ви вживаєте. Намагайтеся обмежувати їх кількість.

Причина № 5: переважання солодкої їжі в раціоні

sladkaya_pishya.jpg

Надмірне вживання солодощів сприяє зростанню бактерій і руйнує ясна, оголюючи незахищені ділянки зубів.