Skip to main content
Ваш цикл после рождения ребенка

Ваш цикл після народження дитини

Вітаємо - Ви щойно стали щасливою мамою! Це також означає, що тепер Ваше тіло трохи змінилося, і зараз саме час дізнатися про це більше. Оскільки Ваші гормони ще тільки повертаються до свого нормального стану, можна очікувати, що впродовж декількох місяців Ваші критичні дні та менструальний цикл відновляться.

Месячный цикл после родов

Звичайно, Ви помітили певні зміни у своєму тілі! Зараз Ваше тіло перебудовується на новий лад, відбувається зміна гормонального балансу, і місячні після пологів прийдуть знову через кілька тижнів або місяців. Основні зміни відбуваються впродовж перших шести тижнів після вагітності і народження дитини. Пройде ще кілька місяців, перш ніж відбудуться інші фізичні зміни, і цикл повернеться до свого нормального стану, тоді і відновляться місячні.

Область геніталій може бути особливо чутлива після народження дитини. Кровотеча після пологів - це нормальне явище для організму молодої мами. Ваше тіло позбавляється слизової оболонки матки (утроби), такі кровотечі називаються лохії. Використання післяпологових прокладок рекомендується впродовж перших кількох днів після народження дитини. Зі зменшенням інтенсивності кровотеч звичайні щоденні гігієнічні прокладки забезпечать достатній захист. Ви могли помітити, що виділення впродовж циклу можуть змінюватися і ставати сильнішими, наприклад, при овуляції. Це абсолютно нормально! Щоденні прокладки CAREFREE® забезпечать Вам чистоту і свіжість упродовж всього дня. Однак якщо Вас турбують сильні місячні після пологів, виділення набули яскраво-червоного кольору або містять згустки, Вам необхідно звернутися до свого гінеколога.

Від чого залежить, коли приходять місячні після пологів

Період відновлення менструації після вагітності багато в чому залежить від того, чи годуєте Ви груддю, і з якою інтенсивністю. Вся справа в тому, що під час годування груддю у тілі жінки виробляється спеціальний гормон, що перешкоджає появі нових яйцеклітин, і місячні не починаються. Коли період годування припиняється, жіночий організм набуває готовності до нової вагітності. У деяких жінок, що поступово припиняють годувати груддю, місячний цикл після пологів відновлюється досить швидко, а в інших менструації не поновлюються до тих пір, поки вони повністю не припинять годування. Терміни, коли починаються місячні після пологів, і загальні характеристики циклу залежать від загального гормонального балансу і того, як проходили пологи. Якщо Ви не годуєте груддю, то, найімовірніше, місячні повернуться через 6-8 тижнів після вагітності.

Коли почнуться місячні після пологів, можна з упевненістю повертатися до використання тампонів.

Які зміни циклу і характеру місячних можуть бути після пологів

Тампоны o.b.<sup>®</sup>ProComfort™ NIGHT Super

Коли після пологів підуть місячні, Ви можете виявити, що виділення стали ряснішими і тривають трохи довше. Фахівці рекомендують не хвилюватися з приводу ослаблення тонусу м'язів і зниження чутливості піхви після пологів - упродовж 6-8 тижнів її форма і розміри прийдуть до норми.

Тампоны o.b.<sup>®</sup>ProComfort™ NIGHT Normal

Коли приходять місячні після пологів, важливо підібрати відповідний засіб гігієни. При використанні свого звичайного тампона під час менструації Ви, можливо, перестанете відчувати себе «правильно». Настав час спробувати o.b.®ProComfort™ NIGHT, які допоможуть забезпечити Вас правильним захистом під час місячних. Їхні м'які, гнучкі захисні крильця SilkTouch™ адаптуються до індивідуальної будови тіла, а також збільшують поверхню поглинання, завдяки чому дають змогу не пропустити жодної краплі, які інші тампони могли б пропустити.

Щоб процеси відновлення після народження дитини і повернення місячних проходили найбільш м'яко і сприятливо, рекомендується запитати у Вашого гінеколога, коли можна знову користуватися тампонами. Адже фахівець, який знає історію Вашої вагітності та пологів, а також вивчив особливості Вашого тіла, може сказати, коли відновиться цикл, повернуться місячні та коли краще починати використовувати тампони.