Skip to main content
Перед началом менструации

Передменструальний синдром (ПМС) - причини і симптоми

Несподівано почуваєте себе не в дусі? Помітили перед місячними ознаки дратівливості? Іноді болить голова або набухають молочні залози? Не хвилюйтеся. Мільйони жінок відчувають схожі прояви передменструального синдрому (ПМС). Дотримання простих практичних правил, спрямованих на позбавлення цих симптомів, здатне створити диво, і Вам не доведеться відмовлятися від своїх улюблених занять через ПМС навіть у «ці» дні!

Симптомы ПМС (предменструального синдрома) у женщин

Симптоми і причини ПМС

ПМС пов'язаний з порушенням гормонального балансу в організмі жінки, як правило, зміною концентрації прогестерону і естрогену перед місячними. Додатковими факторами ризику є нестача фізичної активності, незбалансоване харчування, нестача сну, порушення жіночої репродуктивної сфери. Однією з причин розвитку цього стану можуть бути хронічні стреси. За статистикою з ознаками передменструального синдрому частіше стикаються жінки старше 30 років.

За наявності такого синдрому, як ПМС, жінка може відчути фізичний дискомфорт і різкі зміни настрою вже в другій половині циклу. Прояви синдрому передменструального напруження можуть бути особливо вираженими безпосередньо перед менструацією і поступово сходити нанівець після її початку. Існує понад 100 симптомів ПМС, найбільш поширеними з яких є підвищена дратівливість, і набухання та болісність грудей в передменструальний період.

Час припинення симптомів передменструального синдрому також може бути різним: деякі жінки повертаються до звичного стану відразу після початку місячних, деякі - після закінчення. Але існують і такі, хто не може впоратися з цим синдромом ще впродовж декількох днів після припинення місячних. Проте, всі ці показники знаходяться в межах норми.

Як позбутися неприємних симптомів передменструального синдрому

Деякі симптоми ПМС спричинені затримкою води в організмі і можуть бути пом'якшені або навіть припинені, якщо Ви будете дотримуватися кількох простих правил. Нижче наведено 5 правил харчування, спрямованих на зниження затримки рідини в організмі та полегшення синдрому передменструального напруження.

  1. Пийте багато води! В це важко повірити, але в дійсності споживання великої кількості води допомагає жінкам зменшити симптоми ПМС і послабити здуття, зменшивши затримку рідини в організмі в передменструальний період. Крім того, вода також допомагає вимивати токсини з організму. Вона творить чудеса, і це так просто: навіть якщо Ви перебуваєте в дорозі, то можете взяти невелику пляшку води з собою.
  2. Відкрийте для себе силу овочів і фруктів з високим вмістом води. Наприклад, кавун або огірок забезпечать надходження необхідної кількості рідини і зроблять позитивний вплив на Ваше тіло під час передменструального синдрому.
  3. Підніміть собі настрій теплим трав'яним чаєм і улюбленими продуктами, що чинять сечогінний ефект. Кропив'яний або березовий чай, цільнозерновий рис і журавлина можуть дати чудодійний результат при перших ознаках ПМС.
  4. Вживайте багато продуктів з високим вмістом магнію та вітаміну E. Наприклад, банани містять багато калію, необхідного під час передменструального синдрому.
  5. Будьте обережні з сіллю, цукром, кавою і чорним чаєм. Зменшення споживання солі й цукру дасть можливість зменшити затримку рідини, що спричиняє багато неприємних симптомів ПМС у жінок. Також постарайтеся триматися подалі від кави і чорного чаю. Хоча багато пити важливо для підтримання водного балансу, ці продукти стимулюють затримку рідини в організмі під час ПМС. ​

Можете завести щоденник, куди будете записувати, як різні харчові продукти впливають на Ваше самопочуття при місячних.

Якщо передменструальний синдром супроводжується дуже болючими спазмами, а «народні засоби» не допомагають, потрібно звернутися до лікаря. Пам'ятайте, що затримка рідини в організмі, спричинена місячними, зазвичай проходить відразу після їх закінчення!