Skip to main content
Лучшее решение o.b<sup>®</sup> для Вас

Як зберігати гарне самопочуття під час місячних?

Вам часто доводиться відчувати менструальний біль, що тягне, внизу живота? Чи відчуваєте різкі зміни настрою та сильну втому? Ви в цьому не самотні - ми всі через це проходимо під час менструації. Розуміння причин та дотримання декількох практичних правил допоможуть Вам почувати себе добре в критичні дні - як і в будь-який інший день.

Чи часто Ви ставите питання про те, що саме у Вашому організмі спричиняє ці не надто сильні, але дратівливі, а іноді й дуже серйозні менструальні болі? Давайте коротко розглянемо причини болю при місячних.

Менструальний біль, що тягне, внизу живота часто з'являється на початку місячних, після того як яйцеклітина покидає яєчники і проходить через фаллопієві труби. Ваша матка починає скорочуватися, щоб прискорити відділення верхніх шарів мукози, що й спричиняє хворобливі менструальні спазми.

Ви, мабуть, чули, що це гормони відповідальні за різкі зміни настрою впродовж менструального циклу. Залежно від різних рівнів прогестерону і естрогену, які можуть впливати на рівень серотоніну в мозку, що відповідає за хороше самопочуття, при менструації Ви можете відчути втому і сильне роздратування, або навпаки, відчути приплив енергії та повернення гарного настрою.

5 правил для хорошего самочувствия во время месячных

Ось 5 основних простих правил, які допоможуть Вам зменшити біль при місячних та відчувати себе максимально добре в «такі» дні та в будь-який інший день:

Рухайтеся!

В період болів при місячних не на часі перевантажувати своє тіло, однак, певні легкі або середньо інтенсивні вправи на свіжому повітрі, наприклад, ходьба, їзда на велосипеді або плавання, часто творять дива. Рух матиме позитивний вплив на Ваше самопочуття та допоможе розтягнути м'язи черевного преса і зменшити менструальні болі.

Розслабтеся і зігрійтеся!

Покладіть собі на живіт пляшку з теплою водою, коли лежите на дивані, або прийміть теплий душ чи ванну для поліпшення кровообігу. Тепло розширює судини і дає змогу позбутися напруги. Чого не слід робити при болях під час місячних - так це приймати гарячі ванни і відвідувати баню.

Побалуйте себе і підніміть собі настрій!

Виберіть час і сходіть куди-небудь з друзями або подивіться свій улюблений фільм. Побалуйте себе смачною і корисною їжею. Овочі та фрукти містять мікроелементи, необхідні жіночому організму при болі під час місячних: вітаміни групи B, кальцій, магній, вітамін E. До речі, гіркий шоколад має здатність зменшувати апетит і підвищувати рівень серотоніну.

Тримайтеся подалі від кави!

Навіть якщо щоденне вживання кави здається Вам так само природним, як дихання, слід уникати пити каву при менструальних болях. Кофеїн звужує судини і може погіршити болі під час місячних. Крім того, відома його властивість діяти збудливо на нервову систему, а в поєднанні з природними перепадами настрою при місячних це може стати причиною погіршення Вашого самопочуття.

Багато спіть!

Існує безліч причин, чому хороший сон дуже важливий - він підтримує рівень гормонів і цукру в крові і дає організму час відновитися і забути про менструальні болі. Поспіть 20-30 хвилин після обіду, щоб відновити сили. Використання пляшки з гарячою водою або грілки для розслаблення зробить Ваш нічний або денний сон при місячних приємнішим.