Skip to main content
основные ошибки и правила интимной гигиены для женщин

16 помилок інтимної гігієни

Жінки часто діляться одна з одною порадами щодо використання косметики, догляду за волоссям або підбору вечірнього вбрання. Але, на жаль, тема про дотримання інтимної гігієни обговорюється рідко. Проте дуже важливо не тільки забезпечити правильний догляд, а й не нашкодити собі, а також уникнути неприємних проблем. Далі ми обговоримо найпоширеніші помилки, які жінки роблять під час виконання інтимної гігієни.

1. Носіння синтетичної нижньої білизни

В питаннях особистої гігієни жінок важливу роль відіграє правильний вибір нижньої білизни. Вона повинна виготовлятися з натурального матеріалу, який дасть можливість Вашій шкірі «дихати». Наприклад, бавовна чудово вбирає вологу і пропускає повітря. Синтетичні матеріали, навпаки, сприяють утворенню ідеального середовища для розмноження бактерій і подразнення ніжної шкіри.

2. Тривале носіння мокрого купальника

Вологе середовище може дозволити бактеріям проникнути далі в організм сечовими шляхами, що нерідко призводить до запалення сечового міхура і навіть нирок. Саме тому жінкам не рекомендується чекати, поки купальник висохне самостійно під сонячними променями. Поміняйте його на сухий відразу після того, як вийшли з води.

3. Неправильне харчування

Раціон має великий вплив на стан мікрофлори. Надмірне вживання солодких і борошняних виробів нерідко призводить до його порушення, тому віддавайте перевагу фруктам, овочам, кисломолочним продуктам і хлібові з цільного зерна. Крім того, слід обмежити споживання алкоголю.

4. Недостатня кількість води

Вода - це не тільки джерело чистоти. Через її недостатнє вживання може виникнути безліч проблем. Наприклад, затримки сечовипускання. Через малу кількість рідини сеча утворюється повільно і рідко виводиться з організму. Бактерії, що містяться в ній, можуть спричинити запалення як сечовивідних шляхів, так і інших органів. Не забувайте щодня випивати близько 2 літрів чистої води.

5. Нечаста зміна прокладок

Щоденні засоби гігієни - порятунок для жінок, які цінують відчуття свіжості й комфорту. Однак необхідно дотримуватися правил їх застосування, щоб досягти потрібного результату. Не забувайте міняти щоденні прокладки кожні 3-4 години, в такому випадку можна уникнути розмноження шкідливих бактерій, запалення і подразнення.

6. Ретельні водні процедури

Піхва здатна до «самоочищення», тому не варто занадто ретельно проводити водні процедури. Інакше це може спричинити порушення нормальної мікрофлори і знищення необхідних для її підтримки бактерій.

7. Використання засобів з парфумерними ароматами

Різноманітність різних гелів і мила часом просто вражає. Як правило, ми вибираємо їх за запахом. Але це зовсім невірний підхід. Краще звертати увагу на показники кислотності. Віддавайте перевагу засобам для інтимної гігієни з нейтральним pH, щоб не порушити природну флору піхви, що захищає її від шкідливого впливу оточуючих факторів.

8. Неправильний підбір серветок для інтимної гігієни

Підбирайте спеціальні засоби, що призначені саме для інтимної гігієни. Вони не подразнюють чутливу шкіру і просочені корисними речовинами. Наприклад, вологі серветки CAREFREE® прекрасно підходять для щоденного використання. Вони стануть справжнім порятунком для жінок, які проводять багато часу поза домом і піклуються про свою гігієну.

9. Захоплення стрінгами

Цей вид нижньої білизни досить популярний серед дівчат і жінок різного віку. Однак слід пам'ятати, що часте носіння трусів такої форми негативно позначається на природній мікрофлорі та здоров'ї в цілому. Адже стрінги можуть сприяти поширенню бактерій з анального отвору і прямої кишки у піхву.

10. Неправильне використання туалетного паперу

Як уже зазначалося, через фізіологічну будову жіночого тіла шкідливі збудники, наявні в кишечнику, можуть легко потрапити у піхву, провокуючи різні захворювання. Крім відмови від частого носіння стрінгів подібної проблеми також легко уникнути, якщо при використанні туалетного паперу здійснювати рухи спереду назад, тобто в сторону анального отвору.

11. Нерегулярні водні процедури

На жаль, сучасний ритм життя настільки стрімкий, що не завжди вдається встигати за ним. Але існують процедури, які повинні стати щоденним ритуалом. Наприклад, регулярний душ або хоча б підмивання двічі в день. Бажано проводити водні процедури після кожного відвідування туалету, але при відсутності такої можливості можна обійтися просто вологими серветками для інтимної гігієни, наприклад, CAREFREE®. Крім того, не забувайте підмиватися до статевого акту та відразу після нього.

12. Неправильне лікування

Якщо у Вас виникли неприємні симптоми, які вказують на можливу інфекцію або запалення, зверніться до гінеколога. В такому разі не варто намагатися самостійно впоратися з проблемою за допомогою порад від подруг. Крім того, не забувайте про профілактичні огляди двічі на рік, які дадуть змогу вчасно виявити захворювання та не допустити їх розвитку.

13. Неправильний підбір тампонів

Менструація сама по собі підвищує сприйнятливість організму до інфекцій. Постарайтеся в цей період замінити ванну на душ та уникати статевих контактів. Особливу увагу слід приділити правильному підбору тампонів. Якщо у Вас рясні виділення, віддайте перевагу засобам з високим ступенем поглинання, наприклад, o.b.® ProComfort™ або o.b.® ProComfort™ NIGHT. Останні спеціально розроблені для використання в нічний час. При мізерних виділеннях можна віддати перевагу o.b.® ProComfort™ Mini, що мають шовковисту поверхню для легшого введення.

14. Застосування губки або рукавиці для тіла при підмиванні

Шкіра в інтимній області дуже ніжна і тонка, тому не варто старанно користуватися мочалкою або рукавицею при підмиванні. Так можна легко пошкодити її та занести інфекцію через рани, що утворилися. Достатньо просто нанести засіб для гігієни рукою та, обробивши всі зони, змити його теплою водою.

15. Неправильне підмивання

При підмиванні не варто направляти струмінь води прямо у піхву. Це може також сприяти розвитку запалення. Просто акуратно змийте засіб для інтимної гігієни теплою водою. І правильно підбирайте її температуру, щоб не обпекти ніжну шкіру.

16. Використання мокрого рушника

Намагайтеся міняти рушники кожні 2-3 дні. Крім того, після кожного прийняття душу сушіть їх. Віддавайте перевагу рушникам з м'якої і натуральної тканини, яка допоможе витерти шкіру, не залишивши на ній ворсинок і не пошкодивши її.