Skip to main content

Шкода від тампонів: чи може тампон стати причиною інфекції?

«Чи шкідливо користуватися тампонами?» - цій темі було присвячено багато досліджень, в результаті яких було виявлено, що тампони не завдають ніякої шкоди і не є джерелом інфекцій. Тампони складаються з таких матеріалів, які не провокують розвиток бактерій і не впливають на мікрофлору піхви. Ви можете спокійно користуватися тампонами у будь-який з «таких» днів. Просто не забувайте міняти їх як мінімум один раз на 8 годин.

Чим можуть бути шкідливі тампони?

Шкода тампонів, що залишилися в тілі більш ніж на 8 годин, полягає у можливому ризику запалення через виділення, які вже не можуть ввібратися в переповнений засіб гігієни, але й не виходять з піхви.

Неприємні наслідки використання тампонів також можуть виникнути, якщо Ви забудете витягти засіб гігієни після закінчення менструації. Користуватися тампонами не шкідливо як вдень, так і вночі. В останньому випадку просто введіть засіб гігієни безпосередньо перед сном і замініть його відразу, як тільки прокинетеся.

Протипоказання до використання тампонів

Протипоказань для тампонів зовсім небагато: це дитячий вік (до настання першої менструації) і післяпологовий період (до відновлення природного циклу). Деякі лікарі також рекомендують не користуватися такими засобами гігієни, якщо Вам необхідні вагінальні свічки для лікування запальних захворювань. У рідкісних випадках протипоказанням може бути індивідуальна будова тіла, виявлена лікарем. Дізнатися більше про те, чи шкідливі тампони, і про можливі протипоказання до їх використання Ви можете, звернувшись до Вашого гінеколога чи іншого фахівця.