Skip to main content

Чи можна користуватися тампонами дівчаткам

Настання менструації є нормальним етапом дорослішання дівчинки, і вже з перших місячних важливо вибрати максимально відповідний засіб гігієни. Чи можна користуватися тампонами? Так, можливо, саме вони стануть оптимальним варіантом, який дасть змогу молодій дівчині почувати себе також впевнено і комфортно, як і в звичайні дні

Використання тампонів і незайманість

При правильному використанні тампонів ризик пошкодити дівочу пліву у дівчинки мінімальний. Становленню менструального циклу передують гормональні зміни, які сприяють розм'якшенню дівочої пліви. Ця складка слизової оболонки, розташована в передній нижній частині піхви, перед першими місячними стає більш еластичною. Цього достатньо для безпечного використання тампонів невеликого розміру, наприклад o.b.® ProComfort™ Mini. Їх легко ввести всередину через природний отвір, який необхідний для відтоку менструальних виділень. Якщо Ви турбуєтеся про можливу втрату невинності при використанні тампона, для перших місячних можна вибрати засоби гігієни найменшого розміру. Зазвичай вони мають найменший ступінь поглинання. Щоб бути впевненими, чи можна користуватися тампонами дівчаткам, варто проконсультуватися з дитячим гінекологом.

3 причини використовувати тампони з першої менструації

Зручність застосування. Тампони абсолютно непомітні, тому при їх використанні в «такі» дні дівчинка може як і раніше одягати речі свого улюбленого фасону, навіть штани, що облягають тіло. При своєчасній заміні засобів гігієни, обраних відповідно до інтенсивності виділень, можна не боятися протікання і сміливо носити світлі предмети гардероба. Завдяки невеликим розмірам тампони можна завжди брати з собою. Ними зручно користуватися, навіть якщо місячні застали дівчину в дорозі чи під час занять спортом.

Відсутність вікових протипоказань. Молодим дівчатам можна користуватися тампонами в будь-якому віці після настання менархе (першої менструальної кровотечі). Головне - правильно підібрати оптимальний розмір і ступінь поглинання, щоб засіб гігієни не викликав дискомфорту при введенні і при цьому надійно утримував виділення.

Безпека. При правильному використанні тампони не спричиняють захворювань репродуктивних органів як у дівчаток, так і у дорослих жінок. Ці засоби гігієни виготовлені з матеріалів, які не сприяють розмноженню бактерій і не чинять негативного впливу на мікрофлору статевих органів. Просто міняйте тампон на новий не рідше, ніж 1 раз на 8 годин.

Як правильно користуватися тампоном

Як ввести. Вимийте руки і займіть найкомфортніше положення. Спробуйте сісти на край унітазу чи поставити одну ногу на бортик ванни. Вводьте тампон у піхву максимально акуратно і повільно, не бійтеся проштовхнути його глибше. При правильному введенні Ви не будете відчувати засіб гігієни. Тампон повинен повністю перебувати всередині тіла, зовні залишається тільки шнур повернення.

Як витягти. Вимийте руки, присядьте на унітаз і обережно потягніть шнур повернення у напрямку вниз і трохи по діагоналі. Добре просочений тампон легко вислизне назовні. Якщо тампон залишився всередині, можливо, він ще недостатньо наповнений. Спробуйте витягти засіб гігієни при наступному відвідуванні туалету. Якщо Ви не можете скористатися шнуром повернення, сядьте навпочіпки, злегка напружте м'язи малого тазу і акуратно витягніть тампон пальцями.

Якими тампонами o.b.® можна користуватися дівчаткам

Дівчаткам, які тільки починають користуватися тампонами, можна спробувати o.b.® ProComfort™ Mini. Завдяки своєму невеликому розміру, тонкості та завуженому кінчику і ковзаючому шовковистому покриттю ці засоби гігієни особливо зручні для введення і виймання. Щоб відчувати себе комфортно і впевнено навіть у «ці» дні, кожна молода дівчина може використовувати тампони з потрібним саме їй ступенем поглинання. Зробити правильний вибір дуже просто: чим більше крапель зображено на упаковці засобів гігієни, тим краще вони поглинають. o.b.® ProComfort™ Mini підійдуть для незначних виділень. При інтенсивніших менструаціях можна спробувати тампони o.b.® ProComfort™ Normal або Super.