Skip to main content
Все, что Вы хотели знать про тампоны

Все, що Ви хотіли знати про тампони

У цій статті ми зібрали максимум інформації про цей популярний засіб жіночої інтимної гігієни.

Тампон: що це таке?

Что такое тампон?

Тампон - це засіб інтимної гігієни, який вводиться в піхву і вбирає менструальні виділення. Сучасні тампони мають циліндричну форму з округленими кінцем - саме вона є найбільш придатною з урахуванням особливостей анатомії піхви і процесу введення тампона. Виріб виготовляється з пресованої вати або спеціально обробленого бавовняного волокна з додаванням віскози, всередині надійно закріплений шнур повернення, потягнувши за який, жінка виймає наповнений тампон з порожнини тіла.

Тампони різноманітні за розмірами і ступенем поглинання, існують вироби з аплікатором, за допомогою якого можна ввести засіб гігієни в піхву гігієнічно.

Багато жінок віддають перевагу цим гігієнічним засобам у порівнянні з прокладками, оскільки тампони:

 • непомітні крізь білизну, тому що перебувають всередині тіла;
 • запобігають ризику появи неприємного запаху;
 • не утрудняють руху і не відчуваються;
 • дають змогу вести активний спосіб життя (навіть плавати і займатися спортом).

Історія виникнення тампонів

Точно невідомо, коли вперше з'явилися гігієнічні засоби, що нагадують сучасні тампони. Вважається, що давньоримські жінки робили невеликі вбираючі пристосування з вовни, жительки Гаїті, Індонезії та Африки - з рослинних волокон, а японки - з паперу та бинтів.

История возникновения тампоновПерші згадки про тампони, що мають звичну для нас конструкцію і призначення, відносяться до XVIII і XIX століть. У 1879 році British Medical Journal опублікував звіт про «Вагінальний тампон-трубку доктора Евелінг». Тампон виготовлявся з 3-4 шарів вати, просоченої гліцерином, і вводився в піхву за допомогою спеціального розширювача. Проте, інновація не стала широко відомою і застосовувалася, в основному, тільки в лікарнях. У британському словнику 1900 року була стаття про вагінальний тампон. Це був вкладиш з антисептичної вати в марлі, який вводиться в піхву, до якого для полегшення вилучення кріпився шнурок.

У 1930-1940-х роках почалася популяризація тампонів та їх масове виробництво. У 1947 році Джудіт Ессер, лікар-гінеколог та активна прихильниця плавання, створила прототип тампона o.b.®. У 1950 році його доопрацьований і клінічно випробуваний варіант надходить у продаж і стає бестселером.

СТШ при використанні тампонів

У 1979-1980 роках в США були вперше зафіксовані випадки синдрому токсичного шоку (СТШ). Це рідкісне стафілококове захворювання, що характеризується блювотою, діареєю, високою температурою і появою висипу. Його викликає токсикогенна бактерія - золотистий стафілокок, а також піогенний стрептокок і клостридії. Ці мікроби в малих кількостях присутні в людському організмі, не завдаючи йому шкоди. Як же тампони були пов'язані з СТШ? У 1975 році компанія Procter&Gamble випустила особливий гігієнічний продукт - суперпоглинаючий тампон Rely. Таким його робили матеріали, з яких він був виготовлений (карбоксиметилцелюлоза, поліестер та ін.).

Вченими було встановлено зв'язок між використанням Rely і СТШ: синтетичні інгредієнти створюють сприятливе середовище для розмноження токсикогенних бактерій. Сумнівів не залишалося: в тампонах повинен бути присутнім мінімум синтетики. Крім того, для зниження ризику СТШ жінкам необхідно дотримуватися правил гігієни: вибирати тампони з мінімальною здатністю поглинання та міняти їх в належний час. Нині ця важлива інформація розміщується на офіційних ресурсах всіх виробників тампонів, а до складу гігієнічних засобів входять перевірені високоякісні матеріали, що знижує ймовірність розвитку синдрому.

Як вибрати тампон?

При виборі тампонів потрібно враховувати такі моменти.

 • Ступінь поглинання.

  Тампони поділяються за ступенем поглинання на типи: мінімальна, нормальна, супер і супер-плюс. В лінійці o.b.® їм відповідають Mini, Normal, Super і Super Plus. Якщо Ви тільки починаєте користуватися тампонами, найкраще підійдуть тампони ProComfort™ Mini з мінімальною здатністю поглинання. Ними можна користуватися в перший або останній день менструації при незначних виділеннях, вони також підходять для дівчаток-підлітків, у яких тільки почалися місячні. При збільшенні кількості виділень можна вибрати ступінь поглинання Normal, якщо ж у Вас рясні менструації, Ви можете застосовувати Super і Super Plus. Пам'ятайте, що важливо використовувати тампони з найменшим ступенем поглинання, яка підходить на даний момент, і регулярно їх міняти. Деякі тампони мають особливе гладке покриття, що полегшує введення. Це, наприклад, o.b.® ProComfort™ з покриттям SilkTouch™1. Тим, хто хоче забезпечити додатковий захист від протікання, можна порекомендувати тампони зі спіралеподібними жолобками FluidLock™2.Тампоны o.b.<sup>®</sup> ProComfort™ с покрытием SilkTouch™

 • Умови використання.

  Існують тампони для денного і нічного використання. До другого виду в лінійці o.b.® відносяться тампони o.b.®ProComfort™ Night. Вони мають спеціальні захисні крильця SilkTouch™1, які забезпечують додатковий захист від протікання та комфортне введення і виймання.Тампоны o.b.<sup>®</sup> ProComfort™ Night

 • Наявність особливих побажань щодо надійності захисту або комфортності введення.

  Багато жінок віддають перевагу тампонам з аплікатором - спеціальним пристосуванням для зручного і гігієнічного введення, що являє собою порожню трубку. Аплікатор o.b. ® розроблений у компактному форматі, щоб забезпечити зручне і гігієнічне введення тампона.Тампоны o.b.<sup>®</sup> с аппликатором

Протипоказання до застосування тампонів

Протипоказань для використання тампонів зовсім небагато:

 • дитячий вік (до настання першої менструації використовувати засоби гігієни не тільки недоцільно, але й не рекомендується через недостатню анатомічну і фізіологічну готовність піхви до цього);
 • післяпологовий період (до відновлення природного циклу).

Деякі лікарі також не рекомендують застосовувати тампони, якщо Вам прописані вагінальні свічки для лікування запальних захворювань. У рідкісних випадках в якості протипоказань може виступати індивідуальна будова тіла, виявлена лікарем.

Як вводити тампон?

Інструкція для тампонів без аплікатора

 1. Перед введенням тампона вимийте руки. Поверніть верхню й нижню частини обгортки в протилежних напрямках. Видаліть обгортку, тримаючи тампон за нижню частину.

  Введение тампона без аппликатора – шаг 1

 2. Потягніть за шнур повернення, щоб розправити його.
 3. Вставте кінець вказівного пальця в основу засобу гігієни й видаліть верхню частину обгортки.

  Введение тампона без аппликатора – шаг 2 и 3

 4. Розведіть статеві губи пальцями вільної руки. Вагінальний отвір (а) знаходиться між отвором сечовипускального каналу (b) та анальним отвором (c).
 5. Правильно вставлений тампон знаходиться в середній третині піхви, і Ви його не відчуваєте. Вимийте руки.

  Введение тампона без аппликатора – шаг 4, 5, 6

Інструкція для тампонів з аплікатором

Введение тампона с аппликатором

 1. Вимийте руки, зніміть з тампона обгортку.
 2. Акуратно витягніть внутрішню трубочку аплікатора із зовнішньої до «клацання».
 3. Візьміть аплікатор за нижню частину зовнішньої трубочки вказівним і великим пальцями та помістіть його закруглений кінчик у присінок піхви (c). Він розташований між уретрою (d) і анальним отвором (e).
 4. Вставте верхню частину аплікатора (a) по діагоналі в піхву до дотику вказівного і великого пальця з тілом.
 5. Вказівним пальцем проштовхніть нижню частину аплікатора (b) в зовнішню.
 6. Видаліть аплікатор, викиньте його в сміттєвий контейнер, вимийте руки.

Експертиза O.B.®

Багато жінок довіряють якості o.b.®, а ми працюємо, щоб зберегти цю довіру. Більше 60 років експерти o.b.® працюють над підвищенням рівня захисту і комфорту. Серед результатів цієї праці - такі інновації, як:

Безперервно проводяться лабораторні випробування і дослідження, проводяться опитування покупців, щоб випускати тільки високоякісну продукцію, що відповідає потребам сучасних жінок з усього світу. Виробництво здійснюється в суворо контрольованих умовах і під жорстким контролем. Завдяки такій пильній увазі до якості продукти торгової марки o.b.® використовуються мільйонами жінок кожного «такого» дня.

O.b.® - Вибір за тобою!

1 Cілк Тач

2 Флуідлок

3 Смуз Текнолоджи