Skip to main content

Шампунь для лікування висівкоподібного лишаю НІЗОРАЛ®

Висівкоподібний (різнобарвний) лишай - захворювання, обумовлене грибковим ураженням шкіри.

Ріст умовно-патогенного дріжджоподібного гриба Pityrosporum Obliculare, що мешкає на волосистій частині голови більшості здорових людей, може вийти з-під контролю організму під дією імунних, ендокринних, метаболічних, нервових розладів та інших чинників. Внаслідок цього розвиваються перші ознаки захворювання.

Симптоми

На початковій стадії розвитку висівкоподібний лишай проявляє себе скупченнями дрібних темно-жовтих або бурих точок, розташованих навколо усть сальних залоз. У міру зростання колоній гриба окремі зони ураження зливаються одна з одною, утворюючи плями округлої форми діаметром до 1 см з чітко окресленими межами.

При відсутності лікування різнобарвного лишаю плями продовжують збільшуватися в розмірах - зростання відбувається від периферії в напрямку до ділянок здорової шкіри, що призводить до об'єднання осередків. Місця локалізації висівкоподібного лишаю здатні збільшуватися до розмірів долоні дорослої людини і більше, і в такому, вже сформованому вигляді, мають нерівні краї, утворені окремими колоніями гриба.

Плями можуть бути забарвлені в жовтий, брудно-сірий, бурий колір і їх поверхня має шорсткуватий вигляд. Така шорсткість утворена лусочками відшарованого рогового шару шкіри, схожими на висівки - цим і зумовлена назва лишаю. Лущення в осередках ураження спричинене розпушенням шкіри грибом.

У разі ураження шкіри волосистої частини голови, при частому митті волосся лусочки можуть бути непомітними, але при скоблінні осередку ураження грибом на волоссі залишається борошниста лупа, що легко обсипається.

При сильному лущенні може виникати свербіж волосистої частини голови.

Діагностика

Діагностика висівкоподібного лишаю проводиться на підставі огляду волосистої частини голови пацієнта, збору анамнезу і проведення шкірних тестів. Як правило, використовується проба Бальцера, при якій 5% розчин йоду наноситься на осередки поширення гриба і здорові ділянки шкіри поруч з ними. При різнобарвному лишаї зони ураження забарвлюються більш інтенсивно, це обумовлено значним розпушенням рогового шару шкіри грибом, внаслідок чого фарбувальна речовина проникає глибше, ніж на шкірі, що не піддалася захворюванню.

У багатьох випадках необхідна диференціальна діагностика - проведення мікроскопічного дослідження зразка, взятого з ураженої ділянки. Зразок шкіри досліджують з метою виявлення спор гриба. Такий метод дає змогу диференціювати висівкоподібний лишай від інших шкірних захворювань, що мають схожі симптоми.

Методи лікування

Класичним методом лікування висівкоподібного лишаю є нанесення на уражені ділянки шкіри антимікотичних (протигрибкових) і відлущувальних засобів, що сприяють швидшому видаленню з поверхні шкіри відмерлих клітин. При відсутності позитивного ефекту можуть призначати антимікотичні засоби для приймання всередину. Також застосовують для терапії лишаю шампуні і креми, які не впливають на організм в цілому і при цьому сприяють усуненню грибкового ураження.

Засоби для лікування висівкоподібного лишаю

Основною діючою речовиною шампуню НІЗОРАЛ® є кетоконазол - речовина, що сприяє зниженню активності Malassezia spp. (Pityrosporum spp.) і пригнічує ріст гриба. 2% вмісту кетоконазолу дає змогу впливати на такі види умовно-патогенних мікроорганізмів, як Trichophyton spp., Epidermophyton spp., Microsporum spp., Candida spp. та Malassezia spp. (Pityrosporum spp.), пригнічуючи їхній ріст.

Лікування різнобарвного лишаю, за розвиток якого несе відповідальність гриб виду Malassezia spp. (Pityrosporum spp.), проводять протягом 5 днів з щоденним одноразовим миттям волосся шампунем НІЗОРАЛ®. При місцевому застосуванні діюча речовина не виявляється в плазмі крові.

Застосування шампуню НІЗОРАЛ®

Показання

Захворювання, спричинені грибом виду Malassezia spp. (Pityrosporum spp.), – лупа, себорейний дерматит, висівкоподібний лишай волосистої частини голови.

Режим застосування

При лікуванні висівкоподібного лишаю шампунь НІЗОРАЛ®  необхідно використовувати щодня протягом 5 днів, 1 раз в день. Засіб наносять на вологе волосся, рівномірно розподіляють по волосистій частині голови і витримують протягом 3-5 хвилин. Потім шампунь ретельно змивають чистою водою.

Протипоказання

Шампунь НІЗОРАЛ® протипоказаний особам, інформованим про наявність у себе індивідуальної непереносимості або схильності до алергічних реакцій щодо будь-якого компонента шампуню.

Оскільки клінічні дослідження щодо впливу шампуню НІЗОРАЛ® на організм вагітних не проводилися, його використання вагітним і жінкам, які годують, може бути показане в тих випадках, коли переваги для здоров'я матері перевищують можливі ризики для здоров'я плоду або дитини.

МАЮТЬСЯ ПРОТИПОКАЗАННЯ. ПЕРЕД ЗАСТОСУВАННЯМ НЕОБХІДНО ПРОКОНСУЛЬТУВАТИСЬ З ЛІКАРЕМ ТА ОЗНАЙОМИТИСЬ З ІНСТРУКЦІЄЮ.