Skip to main content

Суха форма себорейного дерматиту

Лупа у вигляді лусочок, що легко відділяються, – це прояв дерматиту, що характеризується появою на волосистій частині шкіри голови сухих ділянок, що лущаться.

Причини

Нині прийнято вважати, що однією з головних причин виникнення сухої форми себорейного дерматиту (сухої лупи) на шкірі голови є рід дріжджоподібних умовно-патогенних грибів Malassezia furfur (також відомих як Pityrosporum ovale, Pityrosporum orbiculare). Ці гриби – природна складова нормальної мікрофлори поверхні шкіри людини, але за наявності провокуючих чинників їх розмноження та ріст виходять за межі норм і спричиняють симптоми себорейного дерматиту. Захворювання проявляється у вигляді лупи, свербежу, надмірної сухості шкіри та її лущення.

Непрямим, але від цього не менш важливим підтвердженням грибкового походження сухої форми себорейного дерматиту (сухої лупи) є те, що застосування антигрибкових засобів, таких як НІЗОРАЛ®, сприяє пригніченню симптомів і здатне здійснювати виражену терапевтичну дію.

Фактори появи

Головними чинниками, що провокують виникнення себорейного дерматиту та лупи, є такі:

  • захворювання і стани, що супроводжуються зниженням захисних сил організму або імунодефіцитом, серед яких ВІЛ;
  • зміни в гормональному фоні, що розвиваються внаслідок будь-яких захворювань або вікових змін (пубертатний період та ін.);
  • генетична схильність (сімейні випадки захворюваності себорейним дерматитом);
  • стреси, порушення роботи шлунково-кишкового тракту та інші фактори, що порушують обмінні процеси та роботу імунної системи.

МАЮТЬСЯ ПРОТИПОКАЗАННЯ. ПЕРЕД ЗАСТОСУВАННЯМ НЕОБХІДНО ПРОКОНСУЛЬТУВАТИСЬ З ЛІКАРЕМ ТА ОЗНАЙОМИТИСЬ З ІНСТРУКЦІЄЮ.