Skip to main content

Шампунь для лікування себореі

Себорея - це захворювання шкіри, яке характеризується порушенням роботи сальних залоз, що призводить до надмірного вироблення шкірного сала і зміни його хімічного складу.

Одним з найпоширеніших симптомів себореі є утворення жирної або сухої лупи, а при тривалому перебігу захворювання спостерігається сухість і ламкість волосся, також можливе його поступове випадання (як ускладнення).

Причини виникнення захворювання

За розвиток себорейного дерматиту несуть відповідальність умовно-патогенні гриби виду Malassezia spp. (Pityrosporum spp.). При наявності одного або декількох сприятливих факторів починається посилений ріст грибка і розвиток симптомів себореі.

Серед обставин, здатних спровокувати виникнення дерматитів шкіри голови, можна назвати такі:

 • зниження захисних сил організму. При порушеннях роботи імунної системи організм не в змозі контролювати ріст грибка, внаслідок чого збудник поступово заміщує інших представників шкірної мікрофлори, стаючи переважним компонентом, що провокує розвиток себорейного дерматиту;
 • гормональний дисбаланс Себорея шкіри голови часто діагностується у чоловіків і підлітків, що дає змогу зв'язати надмірну діяльність сальних залоз із впливом чоловічих статевих гормонів;
 • психоемоційні навантаження. Сильні або хронічні стреси можуть стати причиною розвитку себореі або погіршити патологічний стан;
 • спадкова схильність також може стати ключовим чинником розвитку цього захворювання.

Шампуні для лікування себореі

Шампунь від жирної себореі так само, як і лікувальний мийний засіб, що використовується при лікуванні сухої і змішаної форми хвороби, повинен задовольняти такі вимоги:

 • пригнічувати розмноження грибкової мікрофлори на поверхні шкірних покривів людини;
 • контролювати розподіл і не допускати росту агресивних клітин;
 • мати високу проникаючу здатність, знижувати відлущування ороговілих клітин шкіри голови і запобігати повторній появі лупи;
 • скорочувати продукцію шкірного сала.

Активно діючі речовини, що входять до складу себорейних шампунів, у тій чи іншій мірі впливають на грибкову мікрофлору, яка провокує розвиток патологічного процесу. Залежно від характеру специфічного впливу антимікотичного компонента шампуні від себореі поділяються на такі групи:

 • що містять кетоконазол;
 • що містять цинк пірітіон;
 • шампуні від себореі на основі сірки і саліцилової кислоти;
 • шампунь від себорейного дерматиту, що містить березовий дьоготь.

Застосування шампуню НІЗОРАЛ®

Дуже важливо, щоб себорейний шампунь мав протигрибкові властивості, оскільки захворювання спричинене посиленим ростом ліпофільного грибка, що мешкає на шкірі голови. Шампунь проти себореі НІЗОРАЛ® містить у своєму складі кетоконазол - речовину, що пригнічує активність і ріст грибка виду Malassezia spp. (Pityrosporum spp.). Він сприяє зменшенню проявів себореі і себорейного дерматиту, аж до повного зникнення симптомів.

 • Способи застосування. Після нанесення засобу на волосся і шкіру голови його необхідно витримати на волоссі 3-5 хвилин, після чого змити великою кількістю чистої води.
 • Режим використання. Шампунь від себореі голови НІЗОРАЛ® рекомендується використовувати двічі на тиждень, протягом 2-4 тижнів поспіль. Як засіб вторинної профілактики (рецидивів) шампунь від себореі застосовують 1 раз на два тижні або щотижня.
 • Результати лікування. НІЗОРАЛ® – шампунь від себорейного дерматиту, який у стислі строки допоможе усунути негативні симптоми захворювання.Використання шампуню згідно з інструкцією дає змогу позбутися свербіння і лущення, які супроводжують грибкові ураження волосистої частини голови.

МАЮТЬСЯ ПРОТИПОКАЗАННЯ. ПЕРЕД ЗАСТОСУВАННЯМ НЕОБХІДНО ПРОКОНСУЛЬТУВАТИСЬ З ЛІКАРЕМ ТА ОЗНАЙОМИТИСЬ З ІНСТРУКЦІЄЮ.