Skip to main content

Поширені питання про себорею

У статті зібрані питання, що найчастіше виникають у людей, які страждають на себорею.

Чи можна засмагати при наявності себореі?

Люди, які страждають від лупи, часто помічають, що під час перебування на сонці стан шкіри голови поліпшується. Фахівці пояснюють це тим, що ультрафіолетові промені вбивають грибкові мікроорганізми Malassezia. Таким чином, при наявності себореі дозволяється проводити розумну кількість часу на сонці.

Чим слід лікувати прищі (акне) при себореі?

Слід застосовувати тільки спеціальні косметичні засоби, спрямовані на нормалізацію стану шкіри при акне. Лікування залежить від причин захворювання і повинно проводитися під наглядом фахівця. Як лікарські засоби призначають препарати, що містять вітаміни А, В, С, Е, фосфор, залізо, сірку, які нормалізують виділення шкірного сала. Для зовнішнього застосування використовують засоби з саліциловою, гліколевою кислотою і цинком.

Як лікувати себорею під час вагітності?

Лікування себореі під час вагітності має узгоджуватися з лікарем, який Вас лікує. До протипоказаних засобів відносяться препарати з кортикостероідними гормонами і протигрибкові препарати.

Чи існує дієта, показана при лікуванні себореі?

Чітко визначеноі дієти при себорейних захворюваннях не існує. Однак фахівці рекомендують обмежити вживання особливо жирних і гострих продуктів. Можна приймати звичайні вітамінно-мінеральні комплекси для підтримання загального здорового стану і тонусу організму.

Які вітаміни потрібно приймати при себореі?

Рекомендується приймати комплекси з вмістом речовин, що нормалізують обмінні процеси і вироблення шкірного жиру. Це вітаміни С, Е, групи В, які слід вживати протягом 1 місяця. У той же час не існує вітамінів, спеціально розроблених для лікування лупи.

Що робити, якщо при себореї випадає волосся?

Іноді важкі форми себореї супроводжується випаданням волосся. В цих випадках слід не тільки встановити причину появи лупи, але й провести діагностику облисіння. Комплексу процедур з лікування себореї буде недостатньо.

Чи буває себорея у дітей старшого віку?

У маленьких дітей це захворювання практично не зустрічається. Але якщо у дитини старшого віку з'являються симптоми себореі, то в цьому випадку потрібна спеціальна діагностика захворювання у лікаря і збір аналізів. Причиною лупи у дитини можуть бути грибкові мікроорганізми, що викликають стригучий лишай.

 

МАЮТЬСЯ ПРОТИПОКАЗАННЯ. ПЕРЕД ЗАСТОСУВАННЯМ НЕОБХІДНО ПРОКОНСУЛЬТУВАТИСЬ З ЛІКАРЕМ ТА ОЗНАЙОМИТИСЬ З ІНСТРУКЦІЄЮ.