Skip to main content

Засоби проти лупи

Лупа - досить поширена косметична проблема, що характеризується посиленим відлущуванням частинок ороговілої шкіри з волосистої частини голови.

Цей стан виникає внаслідок активізації грибкової мікрофлори, активації грибкової мікрофлори - умовно-патогенних мікроорганізмів - постійних мешканців шкірних покривів людини. Білі пластівці, що покривають волосся і опадають на плечі, без зусиль видаляються за допомогою миючих косметичних засобів. Однак ці препарати не в змозі боротися з грибком, що викликає свербіння і лущення шкірного покриву волосистої частини голови. Лікування лупи - це досить складний і тривалий процес, що базується на застосуванні різних терапевтичних методик, а також спеціальних лікувально-профілактичних засобів від себореї голови.

Лікарські засоби

Лікарські засоби проти лупи, що супроводжує себорею і висівковоподібний лишай, не просто допомагають позбутися неприємних симптомів, а й усувають першопричину патологічного стану. Ці препарати, що випускаються фармацевтичними компаніями, розробляються в сучасних лабораторіях молекулярних біотехнологій. У зв'язку з тим, що засоби для волосся проти лупи входять в категорію «фармацевтична продукція», їх призначення - прерогатива лікаря-трихолога (спеціаліста, що займається діагностикою і лікуванням себореї волосистої частини голови, а також інших захворювань волосся).

Діючі речовини препаратів від лупи

ЦИНК ПІРІТІОН.
Це швидкодіюча комплексна сполука, що використовується в якості активного компонента проти лупи і себореї. Фармакологічна дія - протимікробна, бактеріостатична, протигрибкова, фунгістатична, протисеборейна, протипсоріатична.

САЛІЦИЛОВА КИСЛОТА.
Фармакологічна дія - антисептична, місцевоподразнювальна, ранозагоювальна. Сприяє очищенню рани від гнійних виділень та її загоєнню, ліквідує пери фокальне запалення. Чинить відволікаючу, кератолітичну (у високій концентрації) та кератопластичну (в низькій концентрації) дію. Пригнічує секрецію сальних і потових залоз. Однак у цього засобу проти лупи є один досить істотний недолік - відсутність зволоження шкіри. Спричиняючи сухість шкірних покривів, саліцилова кислота може посилити ситуацію і спричинити ще більше лущення. Щоб цього не сталося, після застосування цього засобу для лікування лупи і себореї рекомендується використовувати спеціальний кондиціонер-ополіскувач для волосся.

ДЬОГОТЬ БЕРЕСТОВИЙ МЕДИЧНИЙ ДИСТИЛЬОВАНИЙ.
Цей препарат природного походження не здатний самостійно пригнічувати агресивні властивості грибка, однак він знімає запалення і усуває подразнення шкірних покривів волосистої частини голови.

ДИСУЛЬФІД СЕЛЕНУ.
Має протигрибкові властивості, чинить кератолітичну (відлущувальну) дію, блокує ріст клітин епідермісу та епітеліальних фолікулів, зменшує продукцію корнеоцитів.

КЕТОКОНАЗОЛ.
Це протигрибковий компонент широкого спектру дії, що входить до складу кремів, таблеток і шампунів, що використовуються проти себореї та лупи. Може застосовуватися як монотерапевтичний препарат або використовуватися в комплексі з іншими засобами для волосся проти лупи. Має фунгістатичну активність щодо дріжджоподібних грибків з роду Кандіда, дерматофітів, цвілевих грибів, збудників системних мікозів і себореї волосистої частини голови. Ця речовина є активно діючим компонентом шампуню проти лупи НІЗОРАЛ®.

Лікарські форми препаратів від лупи

Мазі.

Місцеві препарати проти себореї та інших грибкових уражень шкіри рекомендується втирати в уражені області, а потім, після закінчення часу, зазначеного в інструкції, змивати під струменем теплої води.

Таблетки.

Лікування лупи таблетками проводиться в рамках комплексної терапії. Паралельно пацієнтові призначають профілактичні процедури, а також рекомендується спеціальна дієта.

Шампуні.

Це найпоширеніші засоби для волосся проти лупи і себореї. Препарати цієї групи слід застосовувати кілька разів у тиждень, дотримуючись інструкції. Після закінчення часу для закріплення терапевтичного ефекту рекомендується продовжувати профілактичний курс використання згідно з інструкцією.

Косметичні засоби

Засоби для домашнього догляду.

Домашня косметика проти лупи і себореї. Такі засоби, які підходять для частого використання, можна застосовувати у профілактичних цілях.

Засоби народної медицини

Екстракти рослин.

Ці засоби проти себореї та інших грибкових шкірних захворювань можна приготувати в домашніх умовах. Вважається, що настої мати-й-мачухи, чистотілу, кропиви, а також гірчичні відвари для ополіскування волосся і шкіри голови усувають негативні симптоми лупи і мають благотворний ефект ароматерапії.

Ефірні олії.

Запашні суміші рідких летючих речовин рослинного походження, які використовуються проти себореї і лупи, додають у шампуні або бальзами для волосся безпосередньо перед використанням. До найбільш популярних ефірних олій, що застосовуються при лікуванні лупи, відносять масло евкаліпта, чайного дерева, розмарину і ялівцю. Також добре себе зарекомендував відвар з кореня лопуха, що перешкоджає випаданню і сприяє росту волосся.

МАЮТЬСЯ ПРОТИПОКАЗАННЯ. ПЕРЕД ЗАСТОСУВАННЯМ НЕОБХІДНО ПРОКОНСУЛЬТУВАТИСЬ З ЛІКАРЕМ ТА ОЗНАЙОМИТИСЬ З ІНСТРУКЦІЄЮ.

НИЗОРАЛ® – ШАМПУНЬ ОТ ПЕРХОТИ №1* В РОССИИ