Skip to main content

Причини появи лупи

На перший погляд, лупа не виглядає серйозною проблемою, особливо для тих, хто ніколи не стикався з цим неприємним станом шкіри голови

Тим більше що рішення проблеми здається таким простим, якщо враховувати різноманітність шампунів, призначених для позбавлення лупи.

Але проблема лупи не вирішується використанням спеціальних косметичних або миючих засобів: їх ефект ґрунтується на більш ретельному (в порівнянні зі звичайними засобами) промиванні волосся, що дає змогу вимити лусочки шкіри, що відокремилися (лупа).

Але без усунення причини, через яку виникла лупа на голові, всі заходи щодо позбавлення її можуть носити лише тимчасовий результат.

Патологічні процеси

Сприятливими факторами для виникнення лупи можуть слугувати патологічні процеси, що протікають в організмі людини: порушення обміну речовин, що супроводжуються надмірним відділенням шкірного сала, ендокринні порушення та гормональний дисбаланс, захворювання ШКТ, порушення роботи імунної системи. Нерідко до виникнення лупи призводить поєднання патологій, при яких одне захворювання або стан спричиняє зміни в обміні речовин та ін.

Вплив зовнішнього середовища

У виникненні лупи істотну роль відіграють провокуючі фактори: холодна пора року та носіння тісного головного убору, стресові ситуації, надмірне та / або неправильне використання миючих засобів та засобів для укладки волосся, часте сушіння волосся феном та ін.

Грибкове ураження шкіри

Найчастіше лупа виникає в результаті ураження шкіри голови грибковими інфекціями, в більшості випадків збудником стає Malassezia Furfur.

Malassezia Furfur – частина нормальної мікрофлори шкіри людини, при нормальному функціонуванні сальних залоз вона не викликає порушень стану шкіри голови.

Провокуючим фактором, при якому Malassezia Furfur починає неконтрольовано розмножуватися, є порушення роботи сальних залоз з підвищеною продукцією шкірного сала. Надмірне виділення шкірного сала може виникати під час пубертатного періоду, при порушеннях обмінних процесів в організмі та деяких системних захворюваннях. Надмірна активність Malassezia Furfur призводить до відшарування і відокремлення лусочок шкіри голови, в результаті чого з'являється лупа.

МАЮТЬСЯ ПРОТИПОКАЗАННЯ. ПЕРЕД ЗАСТОСУВАННЯМ НЕОБХІДНО ПРОКОНСУЛЬТУВАТИСЬ З ЛІКАРЕМ ТА ОЗНАЙОМИТИСЬ З ІНСТРУКЦІЄЮ.

НИЗОРАЛ® – ШАМПУНЬ ОТ ПЕРХОТИ №1* В РОССИИ