Skip to main content

Поява лупи влітку

Лупа - це легка форма себорейного дерматиту шкіри голови, вираженість проявів якого має певну сезонність.

Відомо, що покращення в перебігу цього хронічного запального захворювання настає влітку, а погіршення - восени. Подібну закономірність пов'язують з позитивним впливом ультрафіолету на уражені ділянки шкіри.

Причини появи лупи влітку

Як і в будь-який інший сезон, лупа влітку - результат життєдіяльності умовно-патогенного грибка Malassezia furfur/Pityrosporum ovale. Ці дріжджоподібні грибки є компонентом здорової мікрофлори волосистої частини голови людини. Однак у випадках, коли погіршується імунітет, організм втрачає здатність контролювати ріст цих мікроорганізмів і вони починають активно розмножуватися, спричиняючи себорейний дерматит. Грибкове ураження шкіри призводить до посиленого ороговіння клітин епідермісу. Його частинки змішуються з секретом сальних залоз, утворюючи добре помітні білі або біло-сірі лусочки - всім відому лупу.

Серед чинників, що сприяють активному розмноженню грибів Malassezia furfur, виділяють:

  • нейрогенні - відомо, що себорейний дерматит загострюється при стресі. Цьому захворюванню також частіше піддаються люди, які страждають захворюваннями нервової системи та які відчувають значні психоемоційні навантаження;
  • гормональні - себорейний дерматит може виникати при порушенні гормонального балансу. Це пов'язано з тим, що за процес вироблення шкірного сала, яке є живильним середовищем для дріжджових грибів, відповідають чоловічі статеві гормони;
  • імунні - лупа може бути наслідком імунодефіцитних станів і системних порушень в роботі організму (середній вік 15-40 років);
  • низка захворювань внутрішніх органів.

У деяких випадках лупа може супроводжувати такі захворювання шкіри, як екзема, псоріаз або контактний дерматит.

Лікування

Позбавлення лупи передбачає зовнішнє застосування протигрибкових і протизапальних засобів. Одну з основних ролей в терапії себорейного дерматиту грають препарати, що пригнічують активність дріжджів Malassezia furfur. Шампунь проти лупи НІЗОРАЛ® бореться з причиною себорейного дерматиту - дріжджовими грибками.

Профілактика

Оскільки вплив ультрафіолету позитивно позначається на стані шкіри, в літній період доцільно більше часу проводити на відкритому повітрі. Для профілактики також необхідний правильний догляд за волоссям, слід збалансовано харчуватися і уникати гіподинамії.

Для запобігання повторної появи лупи після курсу лікування рекомендується профілактичне використання шампуню НІЗОРАЛ®. У цьому випадку його слід застосовувати одноразово щотижня або один раз на два тижні. Отримати більш докладну інформацію про використання препарату можна в інструкції.

МАЮТЬСЯ ПРОТИПОКАЗАННЯ. ПЕРЕД ЗАСТОСУВАННЯМ НЕОБХІДНО ПРОКОНСУЛЬТУВАТИСЬ З ЛІКАРЕМ ТА ОЗНАЙОМИТИСЬ З ІНСТРУКЦІЄЮ.

НИЗОРАЛ® – ШАМПУНЬ ОТ ПЕРХОТИ №1* В РОССИИ