Skip to main content

Що підвищує ризик виникнення лупи

Лупа є проявом себорейного дерматиту (СД) – хронічного запального захворювання шкіри, що супроводжується підвищеним відокремленням і зміною складу шкірного сала.

При цьому спостерігається збільшення рогового шару, жирний блиск і лущення шкіри. Провідна роль в патогенезі СД належить збудникам Рityrosporum або Malassezia – дріжджоподібним ліпофільним грибам, які входять до складу природної мікрофлори шкіри у понад 90% людей. При несприятливих умовах організм перестає контролювати ріст цих грибів і їх кількість помітно збільшується, спричиняючи захворювання.

Гіперактивація грибкової мікрофлори найчастіше виникає через зміни складу шкірного сала, які, у свою чергу, відбуваються під впливом таких факторів.

Нейрогенні розлади

Появі лупи і розвитку себорейного дерматиту особливо піддаються люди, які страждають різними захворюваннями центральної та вегетативної нервової системи, хворі на параліч, хворобу Паркінсона, особи, що перебувають у стані депресії, та ін.

Імунодефіцит

За даними Wikler J. R. та інших дослідників, себорейний дерматит зустрічається у 36% ВІЛ-інфікованих осіб та у 80% хворих на СНІД, тоді як серед здорових людей частота СД становить не більше 8% випадків. Пряма залежність виникнення лупи та ослабленого імунітету спостерігається не тільки в таких серйозних випадках, але й під час сезонних епідемій застудних захворювань, що знижують захисну здатність організму.

Гормональний дисбаланс

Під впливом материнських гормонів проявляється себорейний дерматит в неонатальному періоді. Також лупа часто зустрічається в пубертатному віці на тлі масштабної гормональної перебудови. Відзначено, що  лупа у чоловіків  виникає частіше, ніж у жінок, що пов'язано з впливом андрогенів, які контролюють роботу сальних залоз. При цьому кількість загального тестостерону в крові у більшості хворих на СД перебуває в межах допустимого, але конверсія тестостерону в дигідротестостерон, що безпосередньо впливає на утворення лупи, у таких пацієнтів у 20-30 разів вище в порівнянні зі здоровим людьми.

Вплив зовнішнього середовища

Поява себорейного дерматиту може бути спровокована використанням лужних гігієнічних засобів: шампунів, кондиціонерів, гелів для душу та ін.

Порушення обміну речовин

Збої в роботі сальних залоз можуть бути спричинені метаболічними порушеннями, які, у свою чергу, можуть спостерігатися при неправильному харчуванні, курінні, алкоголізмі та багатьох захворюваннях.

МАЮТЬСЯ ПРОТИПОКАЗАННЯ. ПЕРЕД ЗАСТОСУВАННЯМ НЕОБХІДНО ПРОКОНСУЛЬТУВАТИСЬ З ЛІКАРЕМ ТА ОЗНАЙОМИТИСЬ З ІНСТРУКЦІЄЮ.

НИЗОРАЛ® – ШАМПУНЬ ОТ ПЕРХОТИ №1* В РОССИИ