Skip to main content

7 міфів про лупу

Щоб ефективно боротися з проблемою лупи, потрібно знати причину її появи.

Найчастіше правильному лікуванню і профілактиці заважає безліч міфів і неправильних уявлень про це захворювання шкіри голови.

Міф №1. Лупа - ознака гормонального збою

Справжньою причиною такого захворювання, як себорея, є порушення секреції сальних залоз шкіри голови через розлади травної чи ендокринної системи. Другим істотним фактором появи лупи може стати сильне емоційне перенапруження організму - стрес або депресія.

Міф №2. До лупи схильне тільки жирне волосся

Існує й сухий різновид  себореї шкіри голови. У цьому випадку вироблення шкірного сала знижене, але при цьому все одно відбувається відшарування верхньої частини епітелію. Цей вид лупи спостерігається переважно у людей старшого віку.

Міф №3. Лупа призводить до облисіння

Легкий і середній ступені себореї не супроводжуються інтенсивним випаданням волосся. У цьому випадку потрібне лікування саме лупи, а не облисіння. Однак при запущеній формі себореї разом з частинками шкіри може почати випадати й волосся.

Міф №4. Лупою можна заразитися через постільну білизну

У цьому міфі є певна частка істини - грибковий мікроорганізм, який присутній у брудній постільній білизні, може стати каталізатором розвитку лупи, але лише в тому випадку, якщо для цього є схильність - порушені обмінні процеси, захворювання шкіри. Здоровому організму такий грибок не зашкодить.

Міф №5. Не слід мити голову занадто часто

Практично всі сучасні шампуні й бальзами-ополіскувачі підходять для щоденного застосування. Вони не містять небезпечних хімічних інгредієнтів, що висушують шкіру голови, тому мити волосся потрібно в міру їх забруднення.

Міф №6. Стрижка допоможе позбутися лупи

Природно, що свіже укладання виглядає акуратно й привабливо, а кінчики волосся не січуться і не настовбурчуються. Однак на здоров'я волосся стрижка ніяк не впливає, а створює лише візуальний ефект красивого здорового волосся.

Міф №7. Повністю усунути лупу неможливо

Для ефективного лікування лупи необхідно поставити правильний діагноз і призначити відповідні препарати. Це може зробити компетентний лікар-трихолог. В результаті грамотного комплексного лікування можливе повне позбавлення проблеми.

МАЮТЬСЯ ПРОТИПОКАЗАННЯ. ПЕРЕД ЗАСТОСУВАННЯМ НЕОБХІДНО ПРОКОНСУЛЬТУВАТИСЬ З ЛІКАРЕМ ТА ОЗНАЙОМИТИСЬ З ІНСТРУКЦІЄЮ.

НИЗОРАЛ® – ШАМПУНЬ ОТ ПЕРХОТИ №1* В РОССИИ