Skip to main content

Захворюваність на мікози шкіри

Мікози - захворювання шкіри, спричинені грибами (дріжджоподібними роду Candida і пліснявими), а також дерматофітами.

Поширення мікозів зумовлено широким переліком чинників, які нині досить добре вивчені.

Наскільки поширене захворювання на мікози?

У 20% населення Землі реєструються поверхневі мікози шкіри. За результатами досліджень, проведених в 16 країнах Центральної Європи в 2003 році, за участю більше 70 000 осіб, мікози діагностуються у 35% випадків. Протягом 10 останніх років частота захворюваності на мікози зросла в 2,5 рази, а щорічний приріст захворюваності склав 5%. Не можна заперечувати факт повсюдного збільшення зростання захворюваності на мікози. У період з 2002 по 2006 рік в РФ відзначалося збільшення випадків мікозу кистей і стоп на 3,9%. Тільки в Москві зареєстровано зростання захворюваності в 1,6 рази за десятирічний період. Таким чином, інтенсивний показник захворюваності на кожні 100 тисяч осіб склав 335 проти 212. По Республіці Башкортостан дані, зібрані з 2000 по 2006 рік, показали зростання захворюваності на 27,8%.

Хто найчастіше хворіє на мікоз стоп?

За даними, зазначеними в літературі та зареєстрованими російськими дерматологами, мікозом стоп страждає від 10 до 20% дорослого населення РФ. При цьому люди старшого віку і чоловіки у 2 рази сильніше схильні до мікотичних інфекцій. У країнах Америки, Європи та в Австралії на чоловіків припадає 68,4% випадків захворюваності від загальної кількості. Мікоз стоп виявляють у кожної другої людини, вік якої перевищує 70 років. Штат Огайо (США) і Канада мають таку статистику захворюваності: у пацієнтів старше 70 років мікози діагностуються в 3,2 рази частіше, ніж у пацієнтів середньої вікової групи (28,1% проти 8,7%).

Чи часто зустрічається мікоз стоп у дітей?

ині мікоз стоп і оніхомікоз - досить поширені захворювання, що реєструються у дітей. У порівнянні з даними 1973 року на 2000 рік приріст захворюваності дітей до 6 років в РФ становив від 1,8 % до 4 %. Основне джерело інфікування мікозом дітей - батьки, родичі та інші дорослі. У дітей шкільного віку оніхомікоз виявляють рідко (0,18%), частіше його реєструють у хлопчиків і дітей із сільської місцевості.

Як мікоз стоп впливає на якість життя людей?

Мікотичні інфекції, включаючи мікози стоп та оніхомікоз, здатні погіршити якість життя хворого значною мірою. Зниження працездатності від незначного ступеня до помірного відзначається в 35,0 ± 2,1% випадків. Раптова і тривала втрата працездатності – в 19,3±1,8 %..

У 55,7±2,2 % пацієнтів відзначаються ускладнення у вигляді неврозів і депресії, а у 21,4±1,8 % – стійке відчуття сорому через косметичний дефект, спричинений мікотичними інфекціями.

МАЮТЬСЯ ПРОТИПОКАЗАННЯ. ПЕРЕД ЗАСТОСУВАННЯМ НЕОБХІДНО ПРОКОНСУЛЬТУВАТИСЬ З ЛІКАРЕМ ТА ОЗНАЙОМИТИСЬ З ІНСТРУКЦІЄЮ.