Skip to main content

Паховий мікоз шкіри - не трагедія

Немає нічого кращого, ніж профілактика. Але якщо вже так вийшло, потрібно почати лікування під контролем фахівця, не втрачаючи часу на самолікування і народні засоби.

Грибок може проявитися на шкірі в області великих складок, у основному, пахових, а також на сідницях і стегнах. Розвиток захворювання відбувається при постійно вологому середовищі, підвищеному потовиділенні, високій температурі навколишнього середовища, порушенні вуглеводно-жирового обміну в організмі. Найчастішим варіантом інфікування при цьому мікозі є зараження через предмети, якими користувалася людина з цим захворюванням, такі як мочалка, банний рушник.

Паховий мікоз шкіри - проблема не з розряду «банальних» і часто люди соромляться про неї розповідати. Без відповідного лікування грибок може роками доставляти незручності.

При неускладненій формі цього захворювання, підтвердженого висновком лікаря-фахівця, зовнішньо призначаються протигрибкові мазі, що продаються в аптеках без рецепта лікаря. До таких лікарських засобів відноситься крем НІЗОРАЛ®, що містить активний антимікотик кетоконазол 2%, який показаний для лікування мікозу пахових складок (пахової епідермофітії). Крем НІЗОРАЛ® рекомендується наносити один раз в день на уражену шкіру і безпосередньо прилеглу до неї область. Звичайна тривалість лікування пахової епідермофітії - 2-4 тижні.

Крім цього, під час лікування необхідно дотримуватися наступних правил:

  • наносити крем один раз в день не тільки на уражену область, а й на здорову шкіру навколо неї;
  • під час лікування необхідно щодня міняти нижню білизну, одяг та постільну білизну;
  • при ураженні грибком декількох різних ділянок потрібно проводити їх лікування одночасно, щоб виключити можливість перенесення інфекції.

Слід продовжувати лікування протягом достатнього проміжку часу, принаймні, протягом декількох днів після зникнення всіх симптомів захворювання. Діагноз слід переглянути, якщо не відмічається клінічного поліпшення після 4-х тижнів лікування. Слід дотримуватись загальних заходів гігієни для контролю за джерелами інфекції та реінфекції (повторного інфікування).

Крім того, під час лікування мікозу паху рекомендується дотримуватися ряду правил:

  1. При надлишку ваги, постарайтеся нормалізувати вагу.
  2. Використовуйте бавовняну нижню білизну. Синтетичні тканини не забезпечують достатнього доступу повітря до шкіри. Внаслідок підвищення температури та утрудненого випаровування поту формуються умови для виникнення грибкової інфекції
  3. Уникайте випадкових статевих зв'язків.
  4. Проконсультуйтеся з лікарем-фахівцем про тактику лікування. Невиправдане, безконтрольне використання низки лікарських препаратів (наприклад, антибіотиків) може спричинити умови, на тлі яких розвиваються мікози різної локалізації. І пам'ятайте, що своєчасна консультація з лікарем-фахівцем, рання діагностика та адекватне лікування грибкових захворювань, а також їх профілактика - важливий аспект підтримки гарного самопочуття.

МАЮТЬСЯ ПРОТИПОКАЗАННЯ. ПЕРЕД ЗАСТОСУВАННЯМ НЕОБХІДНО ПРОКОНСУЛЬТУВАТИСЬ З ЛІКАРЕМ ТА ОЗНАЙОМИТИСЬ З ІНСТРУКЦІЄЮ.