Skip to main content

Грибок шкіри стоп? Впораємося!

Під узагальнюючим терміном мікози стоп розуміють грибкове ураження шкіри і нігтів.

Що потрібно знати про епідермофітії ступень?

За частотою, швидкістю поширення і глобальністю мікоз стоп наближається до простудних захворювань. Інфекція поширена серед осіб молодого віку, частіше зустрічається у дорослих чоловіків, ніж у жінок. Місцем первинної локалізації патогенного гриба при мікозі стоп слугують (за рідкісним винятком) міжпальцеві складки. Епідермофітія стоп є одним з найбільш частих грибкових захворювань (дерматомікозів), що вражають шкіру і нігті стоп.

Епідермофітія стопи викликана поверхневим грибком, який росте на або у верхньому шарі шкіри - епідермісі. Як відомо, грибки краще ростуть в теплих вологих місцях, таких як ділянки між пальцями на ногах.

Епідермофітія досить легко поширюється. Найчастіше люди підхоплюють її, ходячи босоніж по зараженій поверхні біля басейну або в роздягальні. Потім грибки починають "рости" у взутті, особливо якщо вона тісна і заважає циркуляції повітря. Зауважте, при грибковій інфекції, людина стає рознощиком інфекції і може передавати її оточуючим. При цьому зовнішні прояви захворювання у рознощика можуть бути слабо вираженими. Варто також відзначити, що ризик повторного зараження вище у людей, які раніше переносили це захворювання.

Хоча ознаки грибкової інфекції  можуть різнитися залежно від клінічної форми, загальними симптомами прояву епідермофітії стопи, як правило, є запалення і свербіж, а також можливі лущення і тріщини шкіри між пальцями ніг. Розрізняють такі різновиди епідермофітії:

  • Мембранна форма інфекції пальців стоп зазвичай виникає між четвертим і п'ятим пальцями. Шкіра стає «лускатою», лущиться і тріскається. У деяких випадках можливе приєднання бактеріальної інфекції. Це може спричинити ще важче ураження шкіри.
  • Мокасиноподібна форма інфекції може початися з незначного відчуття хворобливості на стопі. Потім шкіра на підошві або на п'яті потовщується і тріскається.
  • Везикулярна форма інфекції починається з раптової появи під зовнішнім шаром шкіри великих наповнених рідиною пухирів. Вони часто виникають на нижній частині стопи, хоча можливі ураження і на інших її ділянках. І в цьому випадку до наявної грибкової інфекції може приєднуватися бактеріальна.

Як правило, для лікування неускладненої епідермофітії стопи використовують протигрибкові препарати, які наносять на шкіру (місцеві засоби). У більшості випадків підтверджену лікарем епідермофітію стопи можна лікувати в домашніх умовах за допомогою препаратів, які продаються без рецепта, наприклад, кремом НІЗОРАЛ®. Його необхідно наносити на уражені місця двічі на день протягом тижня. Звичайна тривалість лікування епідермофітії стоп - 4-6 тижнів. При більш важких ураженнях лікування потрібно продовжити ще на 2-3 дні після зникнення всіх симптомів з метою уникнення рецидиву. Також потрібно стежити, щоб стопи залишалися по можливості завжди чистими і сухими - вологе і тепле середовище сприяє поширенню грибка.

Своєчасне попередження захворювання, як відомо, - це те, до чого слід прагнути. Хороший догляд за стопами допоможе в запобіганні розвитку епідермофітії.

  • підтримуйте стопи в чистому і сухому стані;
  • після плавання і прийняття ванни висушуйте шкіру між пальцями;
  • вибирайте взуття, що не заважає циркуляції повітря всередині нього;
  • носите бавовняні шкарпетки, які вбирають вологу. Міняйте шкарпетки двічі на день;
  • провітрюйте взуття не менше 24 годин перед його повторним використанням;
  • у громадських басейнах і душових носіть індивідуальні капці.

МАЮТЬСЯ ПРОТИПОКАЗАННЯ. ПЕРЕД ЗАСТОСУВАННЯМ НЕОБХІДНО ПРОКОНСУЛЬТУВАТИСЬ З ЛІКАРЕМ ТА ОЗНАЙОМИТИСЬ З ІНСТРУКЦІЄЮ.