Skip to main content

Грибок шкіри

Грибкові захворювання, або мікози (від грецького «мікес» - гриб), відносяться до інфекційних хвороб, становлячи значну їх частину.

Що потрібно знати про грибок шкіри?

а різними експертними оцінками, поширеність мікозів охоплює 10-20% дорослого населення. В останні роки відзначається тенденція до збільшення захворюваності мікозами не тільки у дорослих, але і у дітей.

Великий  вплив на захворюваність грибковою інфекцією здійснюють професійні чинники. Набагато частіше, ніж серед інших професійних груп, мікози зустрічаються у шахтарів, робітників, металургів, військовослужбовців, спортсменів. Сприятливими чинниками у цих випадках є замкнутість виробничих територій, загальні душові та роздягальні, а також носіння спеціального одягу та взуття: військової форми, комбінезонів, чобіт, важких закритих черевиків.

Добре відомо, що серед мікозів шкіри перше місце займають мікози стоп і нігтів. Протягом багатьох років за поширеністю і захворюваністю серед дорослих вони перевершують інші інфекційні ураження шкіри. За даними ВООЗ, грибковою інфекцією стоп страждає кожен п'ятий мешканець планети. Цій проблемі присвячена велика кількість публікацій у вітчизняній і зарубіжній пресі. Значно менше приділяється уваги поверхневим мікозам з ураженням великих складок, що найчастіше зачіпають пахові області, а також підошви і міжпальцеві складки.

Відомо близько 500 видів патогенних для людини грибів .. Ці мікроорганізми широко поширені у природі і зустрічаються всюди: у землі, піску, камінні, в тому числі й прибережній гальці, а також на старих або хворих деревах і дерев'яних предметах (настилах, сидіннях, тапчанах).

Розмноження грибків відбувається спорами, зараження відбувається шляхом їх передачі від носія здоровій людині шляхом безпосереднього контакту або через одяг, взуття, речі та предмети загального користування (наприклад, килимки і мати в спортзалах). Очевидні симптоми грибкової інфекції з'являться лише через деякий час, тому неможливо буде точно визначити, де саме ви заразилися.

Як можна визначити грибкову інфекцію у себе? Якщо, наприклад, на шкірі стоп з'явилися ділянки почервоніння, відзначаються свербіж і лущення в складках між пальцями, а також дрібні поодинокі пухирці, які періодично лопаються, зливаються, перетворюються в ділянки оголеної шкіри, на якій виступає тканинна рідина - це може бути ознакою грибкового ураження.

Як же зменшити ризик захворювання? Дуже важливо не створювати сприятливі умови для проникнення грибка і його розмноження. Дотримуйтеся особистої гігієни. Бруд і волога - справжній «рай» для грибка.

МАЮТЬСЯ ПРОТИПОКАЗАННЯ. ПЕРЕД ЗАСТОСУВАННЯМ НЕОБХІДНО ПРОКОНСУЛЬТУВАТИСЬ З ЛІКАРЕМ ТА ОЗНАЙОМИТИСЬ З ІНСТРУКЦІЄЮ.