Skip to main content

Порівняння Мікролакс® з пероральними засобами від запору

Форма випуску

МІКРОЛАКС®:

Мікроклізма – невеликий тюбик з розчином.

Пероральні засоби:

Пероральні препарати: таблетки, краплі, cаше, сиропи.

Принцип дії

МІКРОЛАКС®:

Дія препарату ґрунтується на процесі пептизації (розрідження щільних калових мас) - це фізіологічний метод, який сприяє випорожненню кишечника. Завдяки цьому проносний засіб Мікролакс® з високим профілем безпеки дає при запорах швидкий та м'який ефект. Дія цих проносних засобів фізіологічна, тому багато препаратів можна застосовувати при запорах у дітей та вагітних жінок.

Пероральні засоби:

Залежно від виду препарату і його складу вплив здійснюється, перш за все, на сам кишечник. Механізм дії таких проносних засобів пов'язаний, як правило, з рефлекторним впливом на перистальтику кишечника - подразненням рецепторів слизової та / або збільшенням обсягу вмісту. Прийнятий препарат проходить тривалий шлях через шлунок і кишечник, щоб потрапити до місця калового завалу. Крім того, подібний вплив здатен підвищити ризик формування синдрому «лінивої кишки».

Швидкість дії

МІКРОЛАКC®:

5 – 20 хвилин

Мікролакc діє на калові маси безпосередньо в прямій кишці. Препарат починає діяти вже через 5-20 хвилин ¹.

Пероральні засоби:

6 – 48 годин (може бути і більше)

Повинна пройти достатня кількість часу, щоб засіб почав діяти. Причиною цього є те, що активним компонентам препарату необхідно подолати шлунок і кишечник перш ніж вони потраплять безпосередньо до місця утворення запору у дорослого або дитини.

Спосіб застосування

МІКРОЛАКC®:

Мікролакc® вводиться ректально і сприяє полегшенню випорожнення кишечника. Зручна форма дає змогу легко ввести вміст тюбика в пряму кишку, де активна речовина (цитрат натрію) запускає процес пептизації, розрідження і пом'якшення калових мас, що призводить до швидкого і м'якого звільнення нижніх відділів кишечника.

Пероральні засоби:

Прийом здійснюється перорально. Такі препарати не завжди зручно приймати маленьким дітям або людям похилого віку.

Застосування для дітей

МІКРОЛАКC®:

Обмеження за віком відсутні.

Пероральні засоби:

Пероральні проносні засоби слід з обережністю давати дітям, до того ж багато препаратів мають обмеження за віком.

Застосування для вагітних жінок

МІКРОЛАКC®:

Спеціальних досліджень про вплив Мікролакc® на вагітних жінок не проводилося, проте передбачається, що його вплив на організм мінімальний. Якщо Ви будете приймати Мікролакc® відповідно до рекомендацій лікаря, небажаних ефектів для плоду або при вигодовуванні груддю не очікується.

Пероральні засоби:

Більшість таких препаратів слід приймати з обережністю під час вагітності. І тільки за рекомендацією лікаря.

1 Згідно з інструкцією для застосування лікарського засобу Мікролакс® завдяки дії засобу акт дефекації настає протягом кількох хвилин, зазвичай від 5 до 20 хвилин.

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням необхідно ознайомитися з інструкцією і проконсультуватися з лікарем. РУ № UA/15636/01/01 від 01.12.2016, наказ МОЗ №1299