Skip to main content

Проносні засоби для дітей

Необхідність використання проносного засобу для дітей часто обумовлена не тільки самим запором, а й супутніми йому станами.

Дитина, відчуваючи труднощі з дефекацією або навіть біль під час випорожнення кишечника, іноді починає свідомо придушувати позиви, що виводить проблему на новий рівень. У цьому випадку нерідко розвиваються хронічні порушення роботи кишечника, анальні тріщини, геморой та інші ускладнення, яких можна було б легко уникнути, вчасно скориставшись ліками від запору у дітей. Але які властивості повинні мати проносні препарати, щоб їх застосовувати для допомоги дитині?

Особливості проносних засобів для дітей

Мабуть, основну увагу необхідно приділяти дієвості, профілю безпеки та щадному впливу проносних засобів на дитячий організм. Але що означають ці характеристики в перекладі з «медичної» мови?

Дієвість. Результат прийому проносного для дітей повинен бути прогнозований. Час і тривалість дії препарату необхідно знати до його використання, щоб несподівано не опинитися у ситуації екстреної зміни підгузка або пошуку туалету. Також не можна покладатися на ліки від запору, які не враховують фізіологічних особливостей організму дитини.

Профіль безпеки. М'які проносні засоби для дітей вирізняються максимально бережливим впливом на кишечник. Тому при лікуванні запорів у малюків краще віддавати перевагу саме місцевим препаратам, компоненти яких не надходять в кровоносне русло (як у випадку з пероральними засобами). Це дає змогу уникнути безлічі небажаних побічних ефектів, які здатні чинити на дитячий організм системні ліки.

М'яка дія1. Засіб від запору у дітей, що чинить дію через 6-48 годин після застосування (що характерно для більшості пероральних препаратів), іноді викликає ефект, зворотний очікуваному. Інтенсивність і болючість випорожнення кишечника можуть налякати дитину, в результаті чого він почне пригнічувати позиви до наступної дефекації. Засоби щадної дії, які використовуються місцево, при введенні в пряму кишку полегшують виведення калу за рахунок його розм'якшення, що дає змогу малюку сходити в туалет без будь-яких неприємних відчуттів і психологічного дискомфорту.

Простота використання. Навряд чи варто згадувати про те, як дитина може поставитися до прохання випити таблетку або наскільки складно правильно підібрати обсяг клізми для малюка, щоб механічним шляхом видалити затверділі калові маси і не нашкодити кишечнику. Ось чому проносний засіб для дітей повинен вирізнятися простотою дозування і застосування.

Прекрасним варіантом лікування запору у дітей є засіб, що поєднує всі перераховані вище характеристики. Тільки в цьому випадку можна говорити про надійну, зручну і дієву допомогу в боротьбі з проблемою запору у дитини.

Лікування запорів у дітей

Існують різні групи проносних засобів для дітей, які можна використовувати при лікуванні. Форма випуску підбирається лікарем відповідно до індивідуальних особливостей організму кожної дитини.

Таблетки, сиропи. Пероральний проносний засіб підходить для дітей старше одного року. У цьому випадку важливо враховувати, що ліки не повинні мати неприємний запах і смак, інакше дитина почне вередувати і просто відмовиться його приймати. Крім того, деякі засоби можуть спричиняти хворобливі відчуття, нудоту, біль в області живота. З обережністю слід використовувати і рослинні проносні засоби на основі олій.

Очисні клізми. Це найпоширеніший в народі засіб, щоб позбутися запору. У кишечник дитини за допомогою спринцівки вводиться чиста вода кімнатної температури. В цьому випадку вкрай важливо розрахувати потрібний обсяг рідини, щоб не завдати шкоди маляті.

Свічки. Гліцеринові свічки подразнюють пряму кишку; користуватися такими засобами краще в крайніх випадках, щоб організм малюка не звик працювати тільки з їх допомогою. Використовуючи проносні супозиторії, батьки часто стикаються з тим, що результатом випорожнення кишечника малюка стає якраз та свічка, яка і повинна була допомогти при запорах. Це обумовлено стимулюючим впливом супозиторію на стінки прямої кишки і нездатністю дитини потерпіти кілька хвилин, щоб препарат почав діяти. Найчастіше такі засоби від запору для дітей в незміненому вигляді виводяться назовні, не надавши належного ефекту.

Мікроклізми МІКРОЛАКС®. Це ліки швидкої дії, які можуть застосовуватися для лікування запорів у дітей, починаючи з перших днів життя. Мікроклізма МІКРОЛАКС® працює через 5-20 хвилин після використання. Завдяки діючим речовинам препарату калові маси розм'якшуються і виводяться швидко і легко1. Точкова дія проносного засобу на дитячий організм направлена тільки на затверділі калові маси. Він не проникає у розташовані вище відділи кишечника, що відносить МІКРОЛАКС® до препаратів з високим профілем безпеки, які можуть бути рекомендовані для лікування запорів у немовлят. Форма випуску проносного засобу - одноразовий тюбик об'ємом 5 мл з аплікатором, який дає змогу безболісно і швидко ввести препарат дитині. Вміст тюбика - густа рідина, що не чинить тиску на стінки прямої кишки і не викликає передчасних позивів до дефекації. Протипоказанням до застосування є підвищена чутливість до компонентів препарату.

1 Згідно з інструкцією для застосування лікарського засобу Мікролакс® діюча речовина - натрію цитрат - витісняє зв'язану воду, яка міститься у калових масах. Процес витіснення зв'язаної води хімічним і механічним способами називається пептизацією. Збільшення кількості води за рахунок пептизації та розрідження сприяє пом'якшенню калових мас і полегшує випорожнення кишечника

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням необхідно ознайомитися з інструкцією та проконсультуватися з лікарем. РУ № UA/15636/01/01 від 01.12.2016, наказ МОЗ №1299