Skip to main content

Чи потрібно враховувати тип шкіри

Для жінки догляд за шкірою тіла є справою буденною і звичайною.

Туалетні столики і полички у ванній кімнаті просто заставлені баночками, флаконами і тюбиками, покликаними зберегти і примножити жіночу чарівність. Звичний ритуал за схемою «очищення - зволоження - живлення» багато хто робить у повній впевненості, що засоби підібрані правильно. А чи це так?

Які типи шкіри бувають

Косметика по догляду за тілом вибирається зазвичай в залежності від типу шкіри, яких відомо чотири.

  • Жирна шкіра – пориста і сальна, швидко втрачає свіжий вигляд, схильна до утворення вугрів і прищів. Однак з роками вона стає сухішою і не поспішає покриватися зморшками.
  • Суха шкіра – чутлива й тонка, часто страждає від подразнень. Сальних залоз в ній мало, а їх активність невелика. Погано переносить ультрафіолет, обвітрювання і холод. Швидке в'янення - її головний недолік.
  • Нормальна шкіра –  чудовий подарунок природи. В ній гармонійно поєдналися вузькі непомітні пори і помірно працюючі сальні залози, гарний колір обличчя і чудова здатність терпіти косметичні експерименти господині.
  • Комбінована шкіра – поєднання різних типів шкіри у вигляді острівців. Наприклад, жирна на лобі та підборідді межує з сухою на щоках. Або блискуча жирна шкіра на носі, а суха і лущиться на лобі.

Такий класифікацією часто керуються купувальниці засобів по догляду за шкірою, не підозрюючи про «підводні камені» такого спрощення.

Що не береться до уваги при виборі косметики

Шкіра - це орган краси з характерними особливостями, які не можна недооцінювати.

1.Процес постійного оновлення йде через злущування рогового шару. У випадку сухої шкіри процес уповільнений, тому застосування тільки жирних кремів веде до склеювання відмерлих клітин. Результат – погіршення кольору обличчя і поява запалень. З іншого боку, при використанні для жирної шкіри знежирених кремів і лосьйонів може статися порушення гідробар'єру з усіма ознаками зневоднення.

2. Сезонні кліматичні зміни помітно впливають на стан шкіри. Жирна і блискуча від літньої спеки, вона робиться сухою і чутливою під час зимових морозів.

3. Вікові зміни завжди супроводжуються сухістю і стоншенням шкіри, втратою еластичності.

Від чого залежить режим догляду за шкірою

Косметологи радять в першу чергу орієнтуватися на рівень меланіну в шкірі. Чим більше пігменту в шкірі, тим менше вона схильна до фотостаріння. Чим шкіра світліша, тим дбайливіше треба оберігати її від пересушування і сонячних опіків. Наявність дерматологічних проблем (вугрів, алергії) так само впливає на вибір, як і необхідність відлущування або зволоження.

То чи має взагалі значення тип шкіри? Лише в загальному плані - для вироблення основного завдання по догляду, враховуючи товщину шкіри і активність сальних залоз. А далі необхідно діяти за обставинами.